Sizce Bu Nedir ?

Fatmacakir

Erkek kedim 8 9 aylık ve arada bu şekilde bir akıntısı oluyor çişini yaptıktan sonra. Sizce neden olabilir ?

9 CEVAP

teddybal

Benim var, bir damla çiş görüyorum çok heyecanlandığında, ona da veteriner normal demişti, böyle bir akıntı görmedim hiç(tabi akıntı ise) Bu arada peceteye alıp bakın kokusu nasıl kıvamı nasıl, veterineri arayarak anlatın durumu, idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili de olabilir kötü kokulu akıntı.
Sık sık idrar yapmaya çalışıp damla damla idrar yapması, tuvalete girip girip çıkması, kum kabında ağlaması gibi durumlar var mı? Her durumda en iyisi arayıp veterinerle konuşmanız, geçmiş olsun bir sıkıntı yoktur umarım.

Fatmacakir

Değil malesef, sıvı bir akıntı. Kızgınlığa giren erkek kedisi olan var mı ? Kızgınlığa girmiş olabilir mi akıntı bu yüzden oluyor olabilir mi ? Kedim 1 aydır bende ve daha önce kızgınlığa girdi mi bilmiyorum. Önümüzdeki ay kısırlaştırmayı düşünüyordum. Acaba kızgınlıktan solayı mı

teddybal

Kızgınlıkta da olabiliyormuş, böyle yazmışlar aşağıdaki yazıda;(renk, kıvam, miktar, kokuya bakarak vet. ayırt edebilir)

Erkek kedigillerde, özellikle bozulmamış erkeklerde, prepusyal açıklıkta az miktarda sarı ila beyaz smegma görülmesi normaldir. Penisi saran deri örtüsü olan prepisyum doğal olarak temizliyor, deri kıvrımlarında sıkışan teri ve deri hücrelerini yok ediyor. Bununla birlikte, kan, irin veya idrarın varlığını gösteren aşırı miktarda akıntı veya renksiz akıntı, daha büyük bir sorunun klinik belirtisidir.

(Bozulmamış derken kısırlaştırılmamış olmasını kastediyor)

https://wagwalking.com/cat/condition/preputial-discharge

Fatmacakir

Tuvalet sıklığı bana normal geliyordu, zorlanma belirtisi dr yoktu ama bundan sonra daha dikkatli bakıp gözlemleyeceğim. Fotoğrafı veterinerine attığımda tahlil yapılmalı getirin bakalım dedi. En kısa zamanda veterinere götüreceğim inşallah. Ağrısı sızısı iştahında hareketliliğinde farklılık yok gibi görünüyor şuanlık o yüzden inşallah idrar yolu enfrksiyonu gibi bir şey değildir. Bilgilendirici yazınız için çok çok teşekkür ederim 🙏

beyzathemoc1

Kum yapışmış olabilir mi

Fatmacakir

Bilgisi olan var mı arkadaşlar. Lütfen yardım edin :((

Siyamask

İdrar yollarında problem olabilir. Erkek kedilerde kızgınlıkta akıntıya denk gelmedim hiç ama umarım öyledir. Çok geçmiş olsun. 🤍

Fatmacakir

Çok teşekkür ederim umarım ciddi bir şey değildir

teddybal

Rica ederim, çok geçmiş olsun.