Kedim Çok Isırıp Tırmalıyor

MinelG

Arkadaşlar 2 aylık dişi kedim sürekli elime ve ayağıma saldırıyor.Oyun mu yapıyor dişleri mi kaşınıyor yoksa benden hoşlanmıyor mu Anlamadım.Asla sıkarak sevmedim o istemediği sürece üstüne düşmedim.Küçük olduğu işin dişleri mi kaşınıyor? Her yerim çizik içinde.Bazı sitelerde suratına su püskürtün falan yazmışlar ama asla böyle bişey yapamam.Kollarım harita gibi oldu ne yapmam gerekiyor.Bu büyüyünce de devam eder mi,nasıl vazgeçilebilirim?

7 CEVAP

killpop

Aynı sorun bende de 2.5 aylık kedimde. Aynı soruyu da sordum 1-2 hafta önce genel olarak şu anda küçük ve oyun çağında olduğu için çok hareketli olduğu ısırma tırmalama bunları oyun olarak yaptığını büyüyünce sakinleşeceği söylendi. Bakalım, bekliyoruz.

MinelG

Teşekkür ederim :) bekleyelim bakalım

Ozzge

Fazla el kol hareketi yaparak sevmeyin , sakin hareketlerle oynayın.ısırıp tirmaladigi zaman hayır diyip oynamayı bırakın.İstediginiz gibi davrandiginda sevin aferin diyip ödüllendirin mümkünse .evet yavru oldulari için yapıyorlar ama önüne gecilmezse hep bu şekilde oynamaya devam edecektir.Sizin bu huyu ona biraktirmaniz gerekir

Ozzge

Onunla oynarken elinizde hep oyuncak vs birsey olsunki ona odaklansın,sizin ellerinize dikkat kesilmesin

Friolero

Benim kedim 5 aylık hala bıraktıramadık ısırma huyunu. Sanırım küçükken dayamayıp abartılı sevdiğim için böyle oldu.

Bizimkide oyle ama bizimki olayi abartti eve yabanci kediler gelince artik can yakmak icin saldiriyor ama burnunun ustunu seviyorum bir suredir sakinlesti ama arada hircinlasiyor

MinelG

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim.Aslında çok sakin seviyorum böyle yaptığı zaman oynamayı kesip hayır diyorum elimi çekmeme rağmen elime atlamaya devam ediyor.Ödüllendirmeyi denemedim bunu deneyeceğim :)