Kedi Mama Kabı Nasıl Olmalı?

kedim mama kabına sürekli vuruyor ve çevresini kazıyor ne anlatmaya çalışıyor?
kedimin bıyıkları çok uzun ona göre bi kap bulmaya çalışıyorum çok pahalı şuan klasik demir kaplardan kullanıyor kedimin aç olduğunu düşünmüyorum maması var çünkü

3 CEVAP

Cigdem_ib

Benim kedimde mama kabının etrafını kazir hep sebebini hala çözemiyorum. Bıyıkları uzunsa uzun demir kaplardan kullanabilirsin plastik yerine bu kaplar öneriliyor zaten

bloodyluxury

Merhaba,

Mama yerken kedinizin bıyıklarının tabağın kenarlarına değmemesi iyi olur. Geniş seramik ya da cam bir kap kullanabilirsiniz. Evinizde olan tabaklardan da olabilir.

D-O

Kedilerin icgudusel olarak kalan mamalarini saklama ortme davranisi olabilecegini okumustum. Baska hayvanlar kokularini bulup gelmesin, tehlikede olmasinlar diye yapıyorlarmis.
Eger yiyebileceginden fazla mama koyuyorsaniz geri kalanları bu sekilde ortup kokuyu saklamaya çalışıyor olabilir. Bu davranisin zararsiz oldugu yaziyordu.