Azitro Yada Azro Antibiyotik Şurup Kullanan Var Mı

Gmz91910

Merhaba arkadaşlar,sokakta baktığım kedim hırıltılı nefes alıyor burnu akıyor ciğerleri epey dolmuş.azitro şurubun etkili olduğunu duydum hekimimde doza dikkat ederek kullanabileceğimi söyledi.hiç kullanan oldu mu ?

10 CEVAP

nnyancatt

yavru degilse gunde 1 cc veriyordum ben. griplerde cok etkili. yavruysa veya cok zayifsa 0.5 cc

Warriorsans

Kedi solunum yolu hastalıklarında çok etkili gerçekten. Biz şansın hastalığı için aylarca veterinerde tedaviyle iğnelerle uğraştık işe yaramadı en sonunda bu antibiyotiğe başladık 7 gün boyunca sabah akşam yanlış hatırlamıyorsam 1 ml veriyordum 7 gün boyunca hiçbir iyileşme olmamıştı ben yine etki etmiyor diyip umudumu kesmişlen şans iyileşti. Yavru kedilerde 0.5 ml yetişkin kedilerde 1 ml veriliyor diye hatırlıyorum tabi bir veteriner hekime dozajını sormak daha doğru olur. Geçmiş olsun inşallah iyileşir

Warriorsans

@Gmz91910 yavru dozu vermek iyi olacaktır o zaman

nnyancatt

siringayla iciriyorum ben hep. ensesinden tutarakkafasini biraz geriye dogru cekio, agzinin yan tarafindan iciriyorum hizlica. ictikten sonra hemen yas mama veriyorum kafasi karisiyor kusme durumu falan da olmuyor:D

simbakedi

ben de kullandım, etkili oldu baya. 9-10 aylık kediye 1 cc önerdi ama kilosuna ve yaşına göre değişebilir azro tam bilmiyorum. enjektörle içirmiştim ağzının yanından (tam karşısından içirmeyin sakın). sorun çıkmadı iyileştirdi de

Gmz91910

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum 🙏🏻😊

aslihan_e

Onun hap versiyonunu alsanız çok daha iyi olur, şurubun tadı acı diye zor oluyor içirmesi ama haşlanmış tavuk suyuna karıştırınca biraz daha içilir hale geliyor, o da enjektörle yani tükürür yoksa. Korona olmuştur büyük ihtimalle, o ciğerlere iniyor ama antibiyotikle düzeliyor, sabah akşam aynı saatte vermeye dikkat edin.

Gmz91910

Teşekkür ederim acaba yaş mamaya karıştırıp mı verdiniz yoksa direk ağzına mı sıktınız?

Gmz91910

🙏🏻🙏🏻Çok teşekkür ederim.hesaplarıma göre yaklaşık 10-11 aylık😊

Gmz91910

Tamamdır hekimime de danışacağım mutlaka😊 peki siz ne şekilde içirdiniz? Mamayla birlikte mi ? Sokak kedisi olduğu için zorla verdiğimde bir daha korkup geri gelmez diye endişeliyim.yaş mamaya katarsam anlamaz inşallah🙄