9 Aylık Kedimi Karma Aşısız Kısırlaştırabilirmiyim

Merhaba 9 aylık erkek kedim var ve kızgınlığa girdi kısırlaştırmk istiyorum ama. Karma aşısız acaba kısırlaştırma sorun olur mu yardımcı olun

7 CEVAP

Warriorsans

Sanmıyorum sorun olacağını ama aşılarını ihmal etmeyin derim

gece18

Karma asısız kısırlastırmayın. Altında yatan bi hastalıgı varsa anestezi carpabilir. Vetomuz asıları tam olmadıgı sürece kısırlastırmayı onermedi bize.

aslihan_e

Çoğu kişinin kedisi klinikte enfeksiyon kapıyor, burda çoğu kişi en son kedimi kısırlaştırdım başta iyiydi sonradan rahatsızlandı yazıyorlar. Sonra kanlarında enfeksiyon çıkıyor
Bazı virüsleri onlar dezenfekte etse bile havada kalanlar vs. hayvanları hasta edebiliyor. Üstüne bağışıklığı düşecek. Benim bildiğim kızgınlıktaki kediye aşı yapılmaz, önce biraz sakinleşmesini bekmeniz gerek. Veterinerlere genelde hasta hayvanlar gidiyor, evlerinden hiç çıkmayan kedilerin gençlik hastalığı ya da kedi nezlesi kaptığını okuyoruz, ben çoğu hastalığın veterinerlerden kapıldığını düşünüyorum.

reinefee17

Benim kedim erkek 6 aylıkken kısırlaştırdı henüz karma aşısı olmadı bu ay oaşo vurulmasını bekliyoruz

Sorun olmaz ama sonrasında bağışıklık güçlendirici ya da güzel bir var

Hzlcelebi

Karma aşı olmadan kısırlaştırma yapılmaz önce yaptırıp 1 ay sonra kksırlaştırın bence

Yapılmaz diye bir şey yok. Ben kedilerimi kısırlaştırmaya karar verdiğimde son karma aşılarının üstünden tam 13 ay geçmişti, yenilemeyi düşünüyordum en kısa zamanda. Veterinere danıştım, bu operasyonun aşı eksikliğiyle bir ilgisi olmadığını belirtti. 2 hafta sonrasında gel karma aşılarını yaparız dedi ve öyle yaptık, hiç de bir sorun çıkmadı. Ameliyat öncesi kan testlerini mutlaka yaptırın zaten, bir engeli ya da hastalığı varsa o zaman ortaya çıkmalı, operasyon sonrası değil. Yine de veterineriniz ne dersi aynen uygulamanız daha doğru olur tabii…