Yaptığım Mamanın Zararı Olurmu

Skysmother

Köpeğim için patates+havuç+elma+portakal+çok az pirinç i güzelce kaynatıp blenderdan geçirdim daha sonra unla karıştırıp fırına sürdüm içi hafif çığ gibi köpeğime her gün azar azar bir iki dilim versem bir sağlık sorunu yaşar mı

3 CEVAP

Betullsusam

Merhaba, yaptığınız mama gayet iyi ve seveceği bir mama. Sadece belirtmekte fayda vardır köpeğinizin buğdaya alerjisi yoksa beyaz un kullanabilirsiniz ama yine de bu çok iyi bir seçenek veya en iyi seçenek değil (bizim için de öyle) tam tahıllı un kullanmanızı öneririm. Sıklıkla kullanılan beyaz un hızlı bir kan şekeri düşüşü veya artışı yapabilir bu yüzden tam tahıllı un kullanmanızı öneririm. Ve hali hazırda hazır mamaların içinde karbonhidrat bulunuyor ve pirinç yüksek karbonhidratlı bir besin eğer köpeğinizin kilosu sağlıklı ise pirinç miktarı önemli değil köpeği rahatsız edecek bir besin değil. Az veya çok ekleyebilirsiniz pirinçten.

Skysmother

Yanıtınız için teşekkürler bir dahakine tam tahıl kullanacağım kesinlikle:)

Betullsusam

Rica ederim (: