Kedim Hamile Kalir Mi?

hazal11

disi kedimizi ciflestirmistik yavrulari olunca kiyamadik veremedik ikisi de bizde fakat biri disi biri erkek anne kisir. suan 4 ayliklar fakat erkek olan bazen disinin ustune cikip ensesini tutuyor kiziyoruz aliyoruz ama korkmaua basladim hem cok kucuk hem de ikisi de scottish fold yani ikisi de kirik kulak oldugu icin sikinti olur sakat dogarlar. simdi benim size sorum 4 aylik kediler cidtlesir mi ciftlesirse hamile kalirsa disi nasil doguracak ki cok sikintili olabilecegini tahmin edebiliyorim kedi yanik kalir diye dusunuyorum gelisimini tamamlayamaz ne yapabilirim engellemek icin? erkek olani kisirlastiracagiz fakat cok erken degil mi bunu da bilemedim veterinerimizle gorusecegiz sizin bi bilginiz var mi?

16 CEVAP

hazal11

ha bir de disiye suanlik istememe sebebim disinin ameliyatinin biraz daha zor olmasi daha agir gecmesi vs. ama bakalim veterinerimizle konusacagim en kisa zamanda o da ayni seyleri soylerse bir sekilde once disiyi kisirlastiracagim mecburen. sonucta kedimin bu kadar kucukken ameliyat olmasindsn cekinip dogurmasina goz yumarsam daha sacma olur