Kedim..

MiaDamlaa

Kedim suyu çok seviyor çok da içiyor sağlık li su içmesi ama bi sağlık sorunu yoktur dimi yoksa bütün kediler mi sever suyu

18 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kediler normalde çok fazla su içmezler. Kedinizin normalden fazla su içmesi idrar yolu ve böbreklerle ilgili ciddi problemlerin belirtisi olabilir.

MinelG

Aksine bildiğim kadarıyla çok iyi bir şey.Benim miniği aşı için götürdüğümde çok su içmediği ve kuru mamayla beslendiği için böbreklerinde taş oluşmuş bir kedicik vardı.Kuru mama tükettikleri için su içmeleri çok önemliymiş :)

Hepsini bitirmedigine gore normal bence ama kediler en cok bobrek rahatsizligi geciriyorlar tedbirli olmakta fayda var diye dusunuyorum ozellikle erkek kediler bobrek hastaliklarina yatkin

Kullandiginiz mama cok yagliysa normal

MinelG

Bize veterinerimiz suyu direk çok içmiyorsa ılık yoğurt yapıp verin 2,3 günde bir çok iyi gelir hem de su ihtiyacını karşılar demişti

Cok icmek ne kadar cok?normalde 1 fincan kadar icmeleri gerekir gunluk 1 fincanin altina duserse ihtiyacini tamamlamak gerekir.Bazi kediler su icmeyi sevmiyor benim kedimde icmiyordu ama mamalarini islatiyordum ev yapimi mamayi sulandirip veriyordum iciyordu ama asiri su tuketimi varsa veterinere gostermek gerekir diye dusunuyorum.

Cotontzu_Siri

Fazla su tüketmenin sonucu kötü olmaz ama sebebi olabilir.

MinelG

Orta boy su kabını tam olarak bitiremese bile çok az kalıyor her gün bizimkinde.Normal değil mi?

MiaDamlaa

Ya çok dediğim :) Gün de 1 çay bardağı kadar. Lıkır lıkır su içince öyle sanıyorum. Peki normal mi

Cotontzu_Siri

normal

MiaDamlaa

Teşekkür ederim♡♡

Evet normal

MiaDamlaa

Kedim dişi her hafta aşısı var son 2 kaldı gittiğimiz de komple bakıyor veteriner imiz gayet sağlıklı allah a şükür

Zeynooo

an kedisi ise suyu sevmesi çok doğal . Ve hava çok sıcak içebilir . Mama yağlı ise ihtiyaç duyurur . Ve iyi bir vet götürün bence idrar yolu sıkıntı var mi diye baksı . Sizin içiniz rahat etsin . Onunda cami tehlike dusmesin

EK GIDA VERIYOR MUSUNUZ MAMANIN MARKASI NEDIR