Oğlum Obez Mi Olacak

miasugok

Arkadaşlar iyi geceler üç aylık kedimin 1 kilo 900 gram olması normal mi sizce. Eskiden normal geliyordu ama ama romeonun akranları maksimum 1 kg. Ben nerde yanlış yapıyorum :(

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Multivitamini gün aşırı ver. Kalsiyum verme, onun yerine multivitamin olarak baby paste kullan (multivitaminden tek farkı kalsiyum da içermesi). Her gün malt ver. Baby paste vermediğin günler taurin ver. Mama olarak ne kullanıyordun?

Cotontzu_Siri

Normalde o yaştaki kediler 1 - 1,5 kilo olur. Kilolu ama obez kadar değil.

miasugok

Sağol ezgi inşallah daha fazla kilo almaz :( peki gimcat macunlar kilo yapar mı sence? Biraz fazla veriyorum her sabah ve her akşam hem de üç tane. Taurin kalsiyum bi de multivitamin. Yani bu aşırı kilo artışını neye bağlamam lazım acaba?

miasugok

Kalsiyum dediğim baby paste zaten yani multivitamin vermediğim gün de taurin ya da baby paste mi vereyim yoksa bütün hepsinin arasında mı bir gün olsun. 10 gündür falan orijen kullanıyoruz eskiden n&d kullanıyorduk. Bi de ben ödül maması çok veriyorum sanırım, günde 10 taneyi buluyordur. Gimcat somonlu. Artık romeo bazen yemiyor bile. Bön bön bakıyor. Mama ödül maması olmaktan çıktı yani. Onun da suçu olabilir belki. Bi de ciğer çok yediriyorum ya bildiğimiz kuzu ciğer. Belki haftada üç gün yiyor ama tek öğün.

miasugok

Cat & kitten bu arada maması ve bence çok yiyor ya. 1.5 günde bitiyor mama kabı 200 ml olanlardan. Normal mi sence?

Cotontzu_Siri

multitivitamin vermeyin. bir gün baby paste, bir gün taurin verin.