Kedim İp Yuttu

Yunxc

Kedim geçen günlerde 2 santim gibi yumuşak bir ipten 3 tane yutmuştu bugunde kuamaya çalıştı ama şeffaf bişey geldi zeytin yağı içirdim ney yapmalıyım

6 CEVAP

Siyamask

Malt verebilirsiniz. Dışkısı dahil genel durumunu gözlemleyin. Kusma devam ederse ve başka semptom eklenirse direkt kliniğe gitmenizi öneririm

Warriorsans

Bol malt yoğurt tarzı sindirimi kolaylaştıran ürünlerden verin. Kusma devam ederse, iştahta azalma olursa yada dışkılayamama olursa veterinere götürün. Bu gün de az kala kedim ip yutuyordu dayım çekmeceden makas almış kapatmamış geri bende odaya girdiğimde kedim çekmecenin içine girmiş ip çiğniyordu. İşin daha kötüsü o çekmecede iğne falan da vardı. 50 bin kez uyarıyorum bu durumlara karşı ama insanlar çok vurdum duymaz evde her şeyi sürekli kontrol etme çabasındayım. Aile apartmanı olduğu için sık sık gelip gidiyorlar :/

BurcuBakirhan

Bu tarz olaylarda malt işe yarıyor. Benim kedimde yutmuştu göz göre göre hemde

Yunxc

Şuan sıkıntı yok arara ara yuttuğu tüyyeri çıkarmak için kusuryor ama ayda 1 falan şuanlık sıkıntı yok

Pollythelilly

Maltı biraz fazla verip dışkısını kontrol edin.Eğer dışkıda görmezseniz ya da ipi kusmazsa iştahsızlık gözlemlerseniz acilen vete gidin.

Palyaco

4 cm malt verin hergun ve diskisini takip edin