Oğluma Yeni Arkadaş

baron10

Merhaba arkadaşlar; benim bir sıkıntım var yardımcı olun lütfen:( 2 yaşında yorkshire terrier yakışıklı bir oğlum var ve ben yanına bir tane daha 6 aylık dişi yorki sahipleniyorum bir kaç güne,ancak sokakta bulan kişi kısırlaştırmadan vermeyeceğini belirtiyor ve bu hafta işlemin gerçekleşeceğini söylüyor ve bir aydır beni bekletiyor.Bu durumda benim oğlumu kısırlaştırmadık çünkü iç güdüleriyle oynamak istemiyoruz:( şimdi bu küçük hanımı aldığımda oğlum ona yaklaşmak isteyecek çünkü aşırı derecede kafayı bozmuş durumda dişi peşinde koşmaktan bir hal oluyoruz,dişi problem yaratır mı birbirlerine zarar verirler mi çok korkuyorum:(((( DAHA BÜYÜK SIKINTILAR ÇIKAR MI aralarında.Veterinerimiz bile bilemiyor bu durumu.Sizlerden bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz??Teşekkürler.

9 CEVAP

Pence

Merhaba

Kısırlaştırılmış dişiler erkek köpekleri yanına yaklaştırmazlar. Salgılamadıkları koku sayesinde de erkek köpekler diğer kısırlaştırılmamış köpeklere yaklaştıkları gibi yaklaşmazlar. Korktuğunuz kadar kötü bir sonuçla karşılaşacağınızı sanmıyorum...

Ameliyat sonrası hayvanın bir süre bakıma ihtiyacı vardır. Diğer köpeğin sahibi bu sebeple köpeğini hemen size getirmemiş olabilir. Onları ilk karşılaştırmaları ile yargılamayın. Zamana ihtiyaçları olacaktır.

Robin

açıkçası daha önce bu durumu yaşamış birinin cevap vermesi gerekir ancak tahminen nadir bir durum ki veterineriniz bile tahmin yürütememiş açıkçası bekleyip görmek lazım

baron10

umarım sorun çıkmaz diye ümit ediyoruz tesekkurler.

eren

Tahmin edilmesi zor bir durum gerçekten

Dedıgınız durumu bızzat yasadım erkek kopek hele kızgınlıkta ıse dısı kopekle cıftlesmek ıstıcek ama dısı kopek o hıs o duygular olmadıgı ıcın dısı kopekle arasında kavga cıkabılır eger kısırlastrmak ıstemıosanız cıftlestrn bn ce

baron10

bizde bebek istiyoruz gerçekten geniş bir aile olmak istiyoruz :) ancak bulamadım ne eş nede sahiplenebileceğim bir dişi :( delioglanluk teşekkür ederim.

baron10

anladım çok teşekkür ederim:)

Lulu

Cidden büyük bir aile olmak istiyorsanız gidin barınağa binlerce yuva arayan köpek var halleri perişan!!!

baron10

bende biliyorum teşekkürler ve şu ana kadar hep barınaktan sahiplendim şimdi vaktim yok bu yüzden gidemiyorum keşke hepsine sahip çıkabilsem:(((((