7 Aylık Hamile Dişi

Bahar4

Arkadaslar kapımızın önünde aylar önce dişi bir kedi hastaydı iyileştirdik, kapımızın önünde bakmaya başladık. Geldiğinde yaklaşık 2 aylık kadardı. Şu an muhtemelen 7 en fazla 8 aylık kadardır. Yakın zamanda çiftleşti ve çok büyük ihtimal hamile. Çiftleşmeyi muhtemelen kendi de istiyordu hiç kaçmadı değişik seslerle erkek kediler çağırdı resmen. Ama internette okuduğuma göre 7 aylık kedi için hamilelik riskliymiş. Aslında çok güzel mamalarla besliyorum, hareketli, sağlıklı. Sadece bir tık zayıf o kadar. Genellikle sokaklardaki kediler 7-8-9 aylık kadarken hamile kalıyorlar maalesef. Normal zannediyordum ben ama internette doğum için küçük yaş diyorlar. Ne kadar doğrudur bu? Sağlıklı yavrular doğurur mu?

2 CEVAP

NorthNight

Daha kendisi gelişimini tamamlamadan yavruları büyütmek için bedeni enerji harcayacak. Hem kendi hem yavruların sağlığı genel olarak riskli. Sokakta herhangi bir kontrol altında olmadıkları için bu kaçınılmaz, bir çok sokak kediside bu yüzden sorun yaşıyor. İmkanınız varsa bir veterinere danışın, hamilelik durumundan emin olun ona göre takviyeler sağlamanız gerekebilir. Değilsede imkanınız varsa kısırlaştırırsanız büyük iyilik etmiş olursunuz ona. Sokak kedisi olduğu için belediyeler yapabilir ücretsiz bi araştırın.

aslihan_e

Küresel ısınma, hormonlu gıda etkileri... Genelde sorunsuz doğuyorlar.