Kedimin Ağlar Gibi Sesler Çıkarması

rickgrimess

Merhaba daha öncede bu soruyu sormuştum 2 yaşındaki erkek kedim gün içinde birkaç kez ağlar gibi değişik sesler çıkarıyor.bu soruyu sorduğum zaman henüz kedimi kısırlaştırmamıştım.herkes de bu sesleri kızgınlık döneminde olduğundan çıkarıyor demişti.şimdi kısırlaştıralı 2 ay oldu ama hala bu sesleri çıkarıyor bunun nedeni nedir ?

5 CEVAP

hazal11

malesef erkek kedilerin kisirlastirmadan onceki kizginik huylari kisirlastirdiktan sonra da kaliyor buyuk ihtimal kisirlastirmadan onceki huyunun devamidr diye dusunuyorum ama icinizin rahat etmesi icin veterinerinize sorabilirsiniz yine de

Zeke

@hazal11 Aynen arkadaşın dediği gibidir diyorum ben de. Dişilerde de önceki alışkanlıklar kalabiliyor fakat erkeklerde daha çok. Sanırım daha yoğun yaşadıkları için.

Ekstra bir şey olduğunu düşünmüyorum ama bununla beraber gözlemlediğiniz farklı bir durumu daha varsa veterinere danışmanızda fayda var.

Biraz geç kısırlaşmış erkek kedilerin idrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklara yakalandığını okumuştum. Umuyorum ki sizinki sadece alışkanlıktır :/
Bu arada alışkanlıksa da bir süre sonra unutabiliyor.

hazal11

evet o gec kisirlasan veya kisirlasmayan erkek
kedilern idrar yolu olayini ben de duydum hatta 1 bucuk 2 yasina yakin erkek kedisi olan bi arkadasim vardi kedisi kisir degildi idrar yolu enfeksiyonu yasamaya basladi. bir de erkek kediler kisirlastiktan sonra dikkat edilmezse kisir maka vs yine yatkin oluyorlarmis uriner rahatsizliklara yani kisaca erkek kedilere biraz ozenli bakilmasi gerek sanirim

gece18

İştahı, yemesi içmesi yerindeyse herhangi bir hastalık belirtisi yoksa eğer kızgınlık dönemine girmistir. Ve 2 yas çok kısırlastırmanız gerekiyordu.

gokhansultan

Kızgınlığa girdikten daha sonra kısırlaştırılan erkek kedim o huyundan vazgeçmedi çok nadir de olsa 9 yıldır aynı sesleri çıkartıp dolanıyor