4 Aylik Erkek Kedi Kisirlastirilir Mi?

hazal11

4 aylik erkek kesim var evde bir de kardesi disi var o yuzden kisirlastirmayi dusunuyorum ustune falan cikmaya basladi. 4 aylik erkek kedi kisirlastirilir mi kisirlastiran var mi?

19 CEVAP

bademk

veterinerinize danışmanız daha yararlı olacaktır. ben erkek kedimi 6 aylıkken kısırlaştırdım. kilosu uygunsa kısırlaştırılabilecek olgunluktaysa kısırlaştırılabilir diye düşünüyorum. 1 yaşını sakın beklemeyin

cat_expert

Kilosu ve kan değerleri uygunsa 4 aylık iken de kısırlaştırma yapan klinikler var fakat yine de 6 aydan önce yaptırılmaması daha iyi olur. 4 aylık iken organlar ve dokular çok hassas olabiliyor hem operasyon zorlaşıyor hem kanama riski olabiliyor.

Ozzey

Merhaba erkek kedi ürinee sagligi icin 1 yasindan once kisirlasirilmasi sakincalidir. Ilerde erkek kedilerde ciddi üriner hastaliklari olur.erkek kedilerin aksine disilerde erken kisirlastirma sagligi icin onemlidir. Disi kedide 6_ 8 aylikken kisirlastiriliyor. Disi olani kisirlastirirsiniz zamani gelince.

Ozzey

Bir de 4 aylik kedi de hamile kalir.