Kısırlaştırma Ameliyatı Sonra Yakalıktan Nefret Ediyor

Luna_35

Yakalığı çıkardığım anda çok hareketli hiç aneliyat olmamış gibi hoplayıp zıplıyor ama yakalığı takınca depresyona giriyor kumundan çıkmak istemiyor orda uyuyor her şeyden korkuyor bugün 3.gün başka alternatif var mi yakalık harici

11 CEVAP

NorthNight

Biz 3 veya 4.gün çıkarmıştık, çıkarıp gözlemleyin eğer çok yalamaya yeltenmiyorsa ve yarası iyi durumdaysa sorun olmaz.

Luna_35

Cıkardım arkadaslar yakalıgı keske hic takmasaydım kosup oynuyor cok mutlu dikis bölgesini yalasa da ısırmaya zarar vermeye yeltenmiyor dikisi de gayet iyi gözüküyor 4.gun bugun

Firuzecik

Evinizde keçe varsa huni şeklinde kesip boynuna göre ayarlayın uclarini iple baglarsiniz. Cok daha rahat eder. Yarasi tek dikis seklindeyse ve ya dikissiz ise yakalik takmayin bosverin iyilesiyor

PamukLina

5gün’nce dişi kedimi kısırlaştırdık. Yaklalıktan Benim kedim de çok huzursuz oldu , eve getirir getirmez çıkardım. Göz hapsine aldım. Zaten stresli ve üzgün. Daha fazla strese girsin istemedim. İlk gece yarası acıyordu demek ki , hiç dokunmadı. İkinci gün etrafındaki batikonları temizlemek için yalamaya çalıştı fakat yaraya dokunmadı , akşamında yarasını temizledi dili ile. Hırçın bir kedi olmadığı iÇin belki de bilmiyorum ama dikişlerle hiç ilgilenmedi, ama 3 gece 3gün gözüm hep üstündeydi. Bugün 5.günü gayet mutluyuz iyileştik , dikişleri düşmedi ama yarası %75-80 iyileşti.

vanikuzusu

Stylie Kedi Ameliyat Sonrası Giysisi M
https://www.***********.com/stylie-kedi-ameliyat-sonrasi-giysisi-m-p-HBV00000R3JR5?magaza=GurmeKedi&url_src=ios-product-detail

ben bu üründen kullandım kedim kıyaffetten nefret ettiği için bununla da rahat rahat gezip dolanmıyordu ama yara yerini korumak adına tavsiye ederim. sırttan cırt cırtlı giyip çıkarması ve pansumanı da çok kolaydı

Palyaco

Zamanla alisir şişlik geçer operasyon sonrası oluyor daha sonra gecoyor

cat_expert

Yakalığı seven kedi görmedim ben gayet normal. Siz de kediniz de mecburen sabretmek zorundasınız sonuçta onun iyiliği için takılıyor o yakalık.

irmtnc3

Biz asla çıkartmadık baygınken takılıydı ve uyanınca yakalıklı olduğu için iki kafasını salladı bir daha yadırgamadı ama tak çıkar yapınca istemiyorlar sevmiyorlar

Luna_35

Cok tesekkurler cevaplarınız icinnir sey kullanmadık gayet iyi sadece dikisinin altında sislik var sert gecer mi 6.gunu bugun

cyesims

Bizimki de delirmisti kedi kopek korseleri satiliyo ondan aldik giydirdik. Ondan once de yalamaktan enfeksihon olmustu yarasi. Korse kiralayabilirsiniz de veterinerden. Bu olmazsa yalayip durursa yarayi gozlemleyin sulanma, kizarma farklilik olursa veterinere goturun antibiyotik yapsin

vanikuzusu

@luna_35 merhaba bizim de 2 hafta oldu hala şiş sizinkinim şişlik durumu nedir nasıl bi şişlik