Kedinizin Tüyleri İçin Neler Yapıyorsunuz

Zeke

Merhaba.
Kedinizin tüylerini minimuma indirmek için neler yapıyorsunuz?

Bizde durum şudur, kedimin tüyleri normalden çok daha uzun. Siyahlı beyazlı biri kendisi ve beyaz tüyleri yoğunlukta. Fotoğrafını ekleyeyim siz de telefondan mıncıklayın biraz :)

Neyse, koltuktan sandalyeden ve kucağımızdan indiği zaman mutlaka bir sürü tüyle karşılaşıyoruz.. Ve çoğu hakikaten fazla uzun.
Açıkçası taranmaktan da NEFRET ediyor. (Mavi eldiven ile tarıyoruz)
Geçen gün tararken tısladı bana ilk defa sjsjdjd
Strese sokmamak için 3 günde 1 falan tarıyoruz ama tüyleri gerçekten-gerçek anlamda evde uçuşmaya başladı. Koştuğu zaman da arkasından tüyleri uçuyor.
İşin kötüsü benim bir de alerjim var. Bazı zamanlarda rahatsızlık yaşıyorum sağlık açısından da. Çevreme de söylemiyorum o zaman neden sahiplendin diye başlarlar:)
Ama bunun dışında üstümde başımda ve tabi yediğimde içtiğimde bu kadar fazla tüy görmekten pek hoşlanmıyorum..

Tüy toplama rulosu yetişmiyor gerçekten.
Ev her gün süpürülüyor ama o da yetmiyor.

6 aylık şimdi, bilmiyorum dönemsel bir şey midir mamasından mıdır.
Elimde de 4-5 kilo maması var daha.
Neyse çok uzatmayayım.

Kızımı çok çok seviyorum onun canı sağolsun tabi o ayrı, sadece azaltma şansım varsa değerlendirmek isterim.

Sizler nasıl çözümler buldunuz, buldunuz mu?
Her türlü öneriye açığım.

4 CEVAP

Palyaco

Vest plus vitamin taurinli kullanıyorum hergun 4 cm veriyorum ve hpaw clean wipes temizlik kesesi kullanıyorum çok iyi geliyor kürk güzelliği için dokulme yok mama olarak exclusion kullanıyorum

oykuyildiz

Benjinin aynısı tüyleri . Somon yağı gimcat malt ve multivitamin malt kullanıyorum bende şuan kullandığımız mama proplan urinary ama normalde exclusion kullanıyorum bende . Birde ben ellerimi lavaboda hafif nemlendiriyorum onun vücudunu tarıyormuş gibi yapıyorum avuç içimle dökülen tüyleri alıyorum 4-5 kere çok hoşuna gidiyor sonra alışır taramaya diye düşünüyorum.

Warriorsans

6 aylık civarı kedilerde genelde yavruluk tüyleri dökülmeye başlar belki bu yüzden sizinde dökülüyordur. Şansın da ishal olduktan sonra mama değişimi ilaçlar vs derken aylardır tüy sağlığını düzeltemedik çok dökülüyor. Öncesinde nerdeyse hiç tüy dökmezdi. Farklı bir rahatsızlığı yok diye biliyoruz. Biz mutamin somon yağı ve gimcat deri ve tüy sağlığı için macunu var onu veriyorum ama pek işe yaradıklarını söyleyemem. Ayrıca tüy sağlığı için kesinlikle balıklı mama öneririm. Özellikle bütçeniz varsa acana pacifica bu konuda 1 numara diyebilirim.

Yıkanan rulo bunu denemeni tavsiye ederim benimde 5 kedim var bu normal rulo gibi değil yikanabiliyolar