Kedimin Tüylerine Bişeyler Oluyor

Lokumcukk

Tüyleri bir haftadır normaldekinin on katı kadar çok dökülüyor mevsimle alakalıdır diye düşünmüştüm Kedim normalde sapsarı farkettimki her yerinde siyah tüyler çıkmaya başladı Normal bir şey mi bu acaba başına gelen var mı ? bir buçuk yaşında bu arada

9 CEVAP

PamukLina

Attığınız fotoğrafta çok anlaşılmıyor ama daha önce hiç duymamıştım daha küçük olsa tüy değiştirme vs diyebiliriz ama 1.5 yaş sonrası da olabilir mi bilmiyorum , en iyisi bir veterinere telefon ile ulaşıp bilgi alın , inşallah önemli bir durum değildir .

miraytas

Bizim sarmanımız da tüy döküyor ve bıyıkları alttan siyah çıkmaya başladı. Veterinerimiz zararlı bir durum olmadığını söyledi. Sorun olacağını düşünmüyorum

teddybal

Benim 9 aylık kedim de anormal tüy döküyor bu ara, okşarken öbek öbek elime geliyor, tariyorum hergün ama hiç faydası yok, acaba bebek tüyleri dökülüp yenileri mi çıkıyor diye düşündüm, sizinki kaç aylık, yetişkin kedi mi?

Gunesyildirimm

Benim sarman kedimde de arada öyle siyah tüyler var geldiğinden beri vardı yeni çıkmadı ama ben çok sonradan fark ettim arada 1 tane 1 tane çünkü. Belki siz de yeni fark etmişsinizdir

teddybal

Pardon en sonda yazmışsınız 1,5 yaşında diye yeni fark ettim.

Lokumcukk

Evet bir bıyığıda siyah çıktı ergenlikten dolayı falan mı acaba

Lokumcukk

Görselde çok belli olmamış ama uzun normal tüyünden daha sert ve kalın siyah tüyler çıkıyor önce kuyruğunda çıkmaya başladı şimdi her yerinde bi kaç tane var

Lokumcukk

İnanılmaz çok tüy döküyor benim kedimde bu aralar her gün tarıyorum ama hala her oturduğu yerde hapaz hapaz tüy oluyor

Mehmetneroo

Bence de anormal bir durum yok çünkü kedilerde yaş ilerledikçe tüy renkleri değişiyor diye duymuştum.