Kedimin Kulak Ve Göz Üstü Çevresinde Dökülme Var

ela_mia

Kedim 5 aylık British Shorthair tüy dökülme sıkıntısı yaşıyoruz 1.gittimiz veteriner hayvanıma doğru düzgün bakmadan mantar dedi ve 1.doz mantar aşısı vurduk hayvanım çok kendini kaşıyor acı çekiyor üzülüp ağlıyorum bugün 2. Veterinere gittik kulak uyuzundan şüphelendik temiz çıktı ama yine kulak damlası verdi kedime Purina cat chow tavuk etli mamayı kullanıyorum tavuklu mamalar alerji yapabiliyormuş tüy dökümüne sebeb olabiliyormuş mamaya ara verip somonlu ya da etli mama kullanayım diyorum bu durumu yaşan varsa acil yazabilir mi

11 CEVAP

Kediciik21

Keşke mantar aşısı vurdurmasaydiniz çok ağır ve sadece 40 mantar türünden 1 tanesine etkili büyük ihtimal o da bu mantar değildir. Sağlık ocağına funit insan mantar ilacı yazdırın kapsül şeklinde ilaç kapsülü açıp içindekileri bir tabağa dökün ve kediniz 3 kg ve uzeriyse 140 tane sayıp malt yada vitaminle karıştırın 21 gün boyunca aynı saatte verin her gün başka bir çaresi yok ben vete çok para döktüm etkisi olmadı bu kesin çözüm

PamukLina

Öncelikle geçmiş olsun Bence mamanızı değiştirmede yarar var, ben kedime hiç tavuklu bir mama kullanmadım , alerjiye, tüy dökümüne , mide ve bağırsaklar iÇin de sürekli kullanımda zararları olabileceğini duymuştum, sonuçta tüy dökümü tıpkı insanların beslenmesinin saç sağlığını etkilediği gibi düşünülebilir, kedinizinki deri rahatsızlığı da olabilir mantar vs ama bütün ihtimalleri de düşünüp ortadan kaldırmaya çalışmak gerekiyor

PamukLina

Öncelikle geçmiş olsun Bence mamanızı değiştirmede yarar var, ben kedime hiç tavuklu bir mama kullanmadım , alerjiye, tüy dökümüne , mide ve bağırsaklar iÇin de sürekli kullanımda zararları olabileceğini duymuştum, sonuçta tüy dökümü tıpkı insanların beslenmesinin saç sağlığını etkilediği gibi düşünülebilir, kedinizinki deri rahatsızlığı da olabilir mantar vs ama bütün ihtimalleri de düşünüp ortadan kaldırmaya çalışmak gerekiyor

ela_mia

@Kedyiciik21 Mantar aşısını vurduğumuz da sürekli olan yerlerden tüyler geri çıkmaya başladı mantar diyemiyorum çünkü hayvanımın derisi temiz çok şükür kulak uyuzu diye şüphelendik o da temiz çıktı ama yine damla verdi yeni veterinerimiz eski veteriner yüzünden hayvanım perişan oldu tavuklu mamayı komple kestim bugün gözlemleyeceğim yeni hekim somonlu mamaya geçmemizi önerdi

ela_mia

@PamukLina Mantar olduğunu düşünmüyorum çükü hayvanım derisi temiz çok şükür eski sahibi de tavuklu mama kullanıyordu ve biz sahiplendiğimzde 2 aylıktan küçüktü kulak ve göz çevresi seyrekleşmeye başlamıştı eski veterinere 6 kere götürdüm ne doğru düzgün baktı ne ne bişey iyi ki wet’i değiştirdim yeni wet çok güzel baktı ilgilendi ve mamayı değiştirmemizi söyledi tavuklu mamalar alerji yapıp yük dökülmesine sebebiyet veriyormuş

ela_mia

@PamukLina Mantar olduğunu düşünmüyorum çükü hayvanım derisi temiz çok şükür eski sahibi de tavuklu mama kullanıyordu ve biz sahiplendiğimzde 2 aylıktan küçüktü kulak ve göz çevresi seyrekleşmeye başlamıştı eski veterinere 6 kere götürdüm ne doğru düzgün baktı ne ne bişey iyi ki wet’i değiştirdim yeni wet çok güzel baktı ilgilendi ve mamayı değiştirmemizi söyledi tavuklu mamalar alerji yapıp yük dökülmesine sebebiyet veriyormuş

Ozzey

Mantara benzemiyor.dis parazait de bazen alerjiye dokuntuye yol aciyor. Gecmis olsun.

Gamzecs

merhaba 🥰 mantar veya mamasından dolayı olabilir birde o kısımları kaşıyor mu kaşındığı zaman da o kısımlarda tüysüx kalma sorunu oluyor

ela_mia

@Ozzey iç dış paraziti 6 şubattı veteriner pazarları kapalı maalesef bugün gittiğimizde 2-3 gün çağırdı 2-3 gün sonra iş dış paraziti olsa sıkıntı olmaz değil mi

ela_mia

@Gamzecs Mantar deri döküntü gibi oluyor olmadı çok şükür oyüzden mantar değil kulak uyuzu diye varsaydık o da temiz çıktı ya tavuklu mamasından kaynaklı ya da iç dış paraziti öyle düşünüyorum çok aşırı kaşıyor çünkü yeni veterinerimiz 2-3 gün sonra gelin yaparız dedi umarım sıkıntı olmaz kedim için tavuklu mamayı biraz keseyim diyorum gözlemleyeyim somonlu alacağım bakalım ne olacak durum kedimin durumunu çözememek beni üzüyor biraz maalesef :(

ela_mia

@Gamzecs Mantar deri döküntü gibi oluyor olmadı çok şükür oyüzden mantar değil kulak uyuzu diye varsaydık o da temiz çıktı ya tavuklu mamasından kaynaklı ya da iç dış paraziti öyle düşünüyorum çok aşırı kaşıyor çünkü yeni veterinerimiz 2-3 gün sonra gelin yaparız dedi umarım sıkıntı olmaz kedim için tavuklu mamayı biraz keseyim diyorum gözlemleyeyim somonlu alacağım bakalım ne olacak durum kedimin durumunu çözememek beni üzüyor biraz maalesef :(