Tırmalama Tahtası Önerisi

simbakedi

merhaba arkadaşlar. biliyorsunuzdur belki benim kedimin evde tırmalama tahtası dışında her yeri tırmalama huyu var :D bir sürü yöntem denesek de standart tırmalama tahtasına alıştıramadık. bazı kısa dönemler oldu tırmaladığı ama şu an evde koltuklar mahvolmuş durumda... o yüzden farklı bir tırmalama tahtası almak istedik ve bunu aldığımızdan beri sadece bunu tırmalıyor (arada birkaç kaçamak yapmıştır belki ama). üstünde de yatıyor, boyutu küçük olmasına rağmen bizimki hiç rahatsızlık çekmedi kendisi küçük boyut bir köpekle aynı boyutlarda olmasına rağmen :D fiyatı da aşşırı pahalı bir şey değil, boşluk bırakarak link koycam ilgilenenler linki kopyalayıp boşlukları silerse görebilirler.
https://www.t rendyol.com/a rtikel/o ndule-karton-kedi-tirmalama-tahtasi-51x15-5x20cm-kedi-tirmalama-rampasi-p-94428651
(linki kopyalarken fark ettim ki ben çok daha pahalıya aldım akjsdhaksjdh bu arada sadece karton ama baya dayanıklı, kedim 7.5 kilo ve sorunsuzuz şu an)

17 CEVAP

huqi

Ben de uzun zamandır böyle bir şey almak istiyorum. Tomris hem tırmalama tahtasını kullanıyor hem de koltuk ve sandalyeleri tırmalıyor belki onun için iyi olur diye düşünüyordum ama çok pahalı geliyor bu ürünler bana uzun ömürlü değil diye. Yani 3 ayda mahvolur muhtemelen. O yüzden silikon tabancası sipariş verdim tırmalama tahtalarının iplerini değiştiricem hem de böyle bir şey yapmak için.

https://m.youtube.com/watch?v=eR6HlfEKViQ

Youtube dan bu videoyu buldum tabii ki hazır satılanlar gibi olmaz ama bi denemek istiyorum, kullanırlarsa ara ara yapmak istiyorum.

Renklipati

Aslında o karton kısma hasır ip alınıp sarılabilir o zaman karton kısmı kapanır ucuzada mal olur basit bir şekilde hasır ipi saracaksın

simbakedi

@huqi bizde de hasır sepet var, mahvoldular :D kendim yapmayı deneyebilirim belki direkt bunun üstüne sararım, zaten yapı olarak sağlam baya simbosu tasıyor sonucta :D

@Renklipati evet üstüne sarmak daha mantıklı bi bakarım :D

@Gimlihanim evet simba kartonu yiyor ama bunu yemiyor sadece tırnaklarıyla parçalıyor. eğer yeme alışkanlığı olan kediler varsa haklısınız yarardan cok zararı dokunur

@teddybal
https://ty.gl/kh7kntp1n2
bu attığınız gayet güzelmiş, diğeri de aslında daha mantıklı ama simba tırmalarken çok çektiği için tahtaları oynuyor yerinden, o yüzden tırmalama tahtasını sevmedi, büyük ihtimal o ğçgen şeklinde olanı da sevmez. içinden geçebilecek mi o da muamma :D

bloodyluxury

Merhaba,

Paylaşımınız için teşekkürler. Bizim oğlumuz da zaman zaman oyun oynarken bir koltuk tepesinden diğerine atlıyor, koltukları tırmalıyor biraz. Artık bir koltuğu ona bırakacağız. Sütun şeklinde olandan almıştık ancak fazla kullanmıyor. Bu tahtayı da deneyebiliriz.

teddybal

@huqi ben bunu emek emek yaptım ama bizimkiler hiç oralı olmadı ya değmiyorlar bile :') Patilerini üstüne koyup gösterdim ama yok (1 aydır öylece duruyor ortada) Catnip serpilse işe yarayabilir, tabi catnip duyarlılığı olan kedilerse.. Sizinki hemen kabullenir umarım

huqi

@teddybal hahahahaj hadi ya,
Ben de çok heveslenmiştim, illa masraf yaptıracaklar hazır olanları çok seviyorlar. Tomris normal karton kutularını bile tırmalamaya çalışıyor bir deniycem tırmalamazlarsa da bir daha bir şey yapmam hazır alırım😔

teddybal

https://ty.gl/kh7kntp1n2

Şu tırmalama kartonu mantığı ama ahşap, isteğiniz gibi sanırım. Bir de üçgen olanlar var onları atacaktım ama bulamadım😅

teddybal

Buldumm, böyle bir şey ilgisini çeker mi?
https://ty.gl/a8jixbeqsb
Tırmalama kartonu gibi üstüne yatamaz ama içine yatar :D

Salihaylmz

Gene bir şeye para harcayasım geldi teşekkürler:D

simbakedi

merhabalar, bunun hasır olanı var mı? bu tip bir tırmalama tahtası görenler yazabilir mi? çok güzel tırmalıyor kedim ama kartonlar hep dökülüyor. memnunuz, temizlemesi zor değil ancak hasırı daha güzel olur. bilen varsa buraya link atarsa sevinirim

Gimlihanim

Öneri için çok teşekkürler 🙏🏻😊 Ek olarak kedinizi bir şeyler ısırma, yeme huyu varsa kullanılmasını tavsiye etmem. Kartonları koparıp yutabilirler. Ancak böyle huyları yoksa çok güzel bir tırmalama tahtası.

Bypet kedi tırmalama rampasını belki sever. Paylaştığınıza benzer olan hasır tırmalama tahtası hiç görmedim daha önce.

huqi

https://www.hizliresim.com/4mlsit4

Bizim balkonda ikea'dan aldığımız yuvarlak hasır bir halı var Huq balkona çıktıkça tırmalıyor ve çok hoşuna gidiyor. Tomris pek tercih etmiyor ama

CalicoMinos

Merhaba fotoğraf atamam ama duvara yapışanlı var onu almanı tavsiye ederim belki işinize yarar

Tırmalama tahtası hariç her yeri tırmaladı anneme yeni baza başlığı almak zorundayım mahvetti. Tırmalama tahtasını ilk aldığımda sevdi oynadı ama şimdi yüzüne bile bakmıyor. Ona kızdığım zaman yalandan koşuyor tırmalar gibi yapıyor. Gönlümü alıyor aklınca. Evde ne koltuk kaldı ne yatak başı ne de sandalye. Bir de bunu deneyim belki sever.