Kedisini Yikayan Varmi ?

goknur

Anket

Duzenli olarak yikiyorum.
(7 oy)
Yikamiyorum.
(13 oy)
Yikamiyorum. Baska turlu temizliyorum.
(4 oy)
Toplam (24 oy)

Cevabinizi yorum olarakda belirtirseniz cok sevinicem :) cunku bu konuda kafam biraz karisik.

26 CEVAP

KedimVar

Ben her ver e gittiğimde yıkattırıyorum. Ya da bazen gerçekten yıkamam gerektiğinde kendim yıkıyorum.

Biz yavru kedilerimizi ilik(sicaga yakin iliklikta) suya bezi degdirip silmistik buldugumuzda elleri cok kirliydi birileri komurluk gibi bir yerden sokaga atmisti elleri yuzleri cok kotuydu gozleri enfeksiyon kapmisti,kendilerini yalayip hasta olmasinlar diye yapmistik ama yinede kuru bezle sardik birkac bez degistirdik birsey olmamisti.Cok asiri kirli degilse yikamayin

Canandisli

Devamli yikanmasi ileri yaslarda cilt problemlerine de yol aciyor bu arada

slifer

ara sıra yıkıyorum şıkkı olsaymış keşke. 8-9 aylık kedi. toplamda 3 defa falan yıkadım. bazen öyle pis kokuyor ki yıkanmaktan başka çaresi yok. çok garip yerlere giriyor. Mesela mutfak dolabının altına giriyor kenardan. Normalde temizlenmeyecek kadar küçük bir boşuk var ordan giriyor. sıkıyosa yıkama heryeri pis oluyo

Anonymus827062

Yıkanmak kedinin doğasına özgü bir olay değil insan ile ne alaka nasıl bir bağdaştırma bu:) kediler sudan nefret eder neden böyle bir eziyete maruz kalsın ki hayvan? Çok zorunlu bir hal olması gerekir ki yıkanması lazım gelsin. Aksini iddia ediyor iseniz kediler hakkında bilgi sahibi değilsiniz demektir;) kedi kendi temizliğini kendi zaten gereğinden fazla yapıyor bunun için size ihtiyaç duymaz;))) soru sahibi için ise söyleyeceğim tek konu evdeki bireylerden biri rahatsızlık duyuyor ise hayvan açısından büyük sıkıntı doğurur ve ileride sahiplendirmek durumunda bile kalabilirsiniz sırf bu sebeple. Bu ve buna benzer konularda bir çok örnek var gördüğümüz. Önemli olan eşinize kedilerin ne kadar temiz ve titiz olduğunu anlatmak ve asilamaktir. Sağlıcakla...

Anonymus827062

Kedi yikamayi ne veteriner ne de uzmanlar önermiyor zaten

Anonymus827062

slifer kedinin girmiş olduğu yerleri kapatirsan bu sorunları yasamayacaksin o da yıkanmak zorunda kalmayacak;)))

Anonymus827062

Van kedisi sahibi iseniz bırakın hiç sudan çıkmasın su seven tek kedi özelliğini korumakta;)

Petdostu

Yıkarım

Canandisli

Insan ile ilgili bir bagdastirma degildi bu yalniz, sorumlulugunu aldiginiz bir canin sagligiyla ilgiliydi :) kedi sahiplendirme sitesinde kedi dogasindan bahsediyoruz... Sokaklar oyle duruma geldi ki kedilerin insan yardimi olmadan 4 sene omru var ya da yok aslinda demek istedigim eger yikanmasi gerekiyorsa yikanmalidir ayrica yikanmasinin saglikli oldugunu kimse soylemedi ama yikanmasini gerektiren bir durum varsa yikanmamasi sagliksizdir zaten buna ihtiyaci olan kediler olmamis olsa veteriner kliniginde ilacli banyo yapilmazdi veya bununla ilgili egitim almis olmazlardi... Demek ki surekli yapmak sagliksiz da olsa gerektiginde yapilabiliyormus. Biri 15 ve 2 tane de yasini doldurmamis kedim var, gordugume gore sizin de 4 tane kediniz var ama yikanmasini gerektiricek bir durum yasamadiysaniz daha once bu konuda bilginiz veya tecrubeniz yok demektir

miasugok

Ben poposunu ıslak mendille siliyorum:( dalga geçiyorlar benimle bebek mi bu diye ama kakasının poposunda kalmasını ve kakasını yalamasını istemiyorum açıkçası. Onun dışında yıkamayı düşünmüyorum ekstrem bir durum olmadığı sürece. Tozlu yerlere romeo da giriyor ve toz kokusu iğrenç bi şey ama hemen alıp sevip öpüyorum benim parfümün konusu siniyor ona geçiyo o toz kokusu.