Kedisini Yikayan Varmi ?

goknur

Anket

Duzenli olarak yikiyorum.
(7 oy)
Yikamiyorum.
(13 oy)
Yikamiyorum. Baska turlu temizliyorum.
(4 oy)
Toplam (24 oy)

Cevabinizi yorum olarakda belirtirseniz cok sevinicem :) cunku bu konuda kafam biraz karisik.

26 CEVAP

Sule34

Birşey bulşmadığı sürece yıkamıyorum. Evin dışına çıkan bir kedi değilse gerek yok. Çünkü onlar kendilerini gayet iyi temizliyorlar.

Canandisli

Yalamasiniz istemediginiz bir sey var ise ustunde hayvanlar icin olan islak mendiller var onlardan kullanabilirsiniz

Canandisli

Yikamak biraz riskli gibi

Anonymus827062

Takıntı yapıyorsanız o hayvanın sonu sokaktir acı ama gerçek... Ben de aşırı titiz olmama rağmen takilmiyorum bazı ayrıntılara. Hele ki bir adet kediniz var ise hiç takilmamalisiniz böyle şeylere...

Benim1kedimvar

Üstüne bir sey döküldügünde yikanir. Bi kere pekmezi sanki kendi yapmiscasina ustu basi pekmez olmustu . o zaman yikadim. Durduk yere yikamam. Kedimi sahiplendirmek icin ilan verdim arayan 5 kisi onu yikayip kurulayip onunla oynamak istiyorum diyor . Anlamiyorum yikamayinca kedi beslenmiyo mu

Anonymus827062

Tuhaf ve acayipler işte. Halbuki bilmiyorlar ki o hayvan onlardan daha temiz ve titiz:) dillerindeki antiseptik madde ile sürekli temizliyor kendini zaten. Köpek olsa neyse mecbur yıkamak zorundasın

goknur

Cevaplariniz icin tesekkur ederim hepinize

EmineDemir

Ben maalesef mecburiyetten yıkıyordum. VE KESİNLİKLE önermiyorum. Kedi aslında yıkanmaz kendi kendini yakmaya yalaya temizler. Eğer kediniz pis dolanıyorsa ya susuz kalmıştır veya ciddi bir rahatsızlığı vardır.duzenli yıkıyorum şıkkını işaretleyen bendim. Ben zorunluluktan yıkadım dediğim gibi kendisi gidip çişini ordan geçen bir keidiydi. Gidip en olmadık şeylerin içine girme huyu vardı, ve arada bahçeye vikatdigimdan üstü başı berbat olurdu

EmineDemir

Ben maalesef mecburiyetten yıkıyordum. VE KESİNLİKLE önermiyorum. Kedi aslında yıkanmaz kendi kendini yakmaya yalaya temizler. Eğer kediniz pis dolanıyorsa ya susuz kalmıştır veya ciddi bir rahatsızlığı vardır.duzenli yıkıyorum şıkkını işaretleyen bendim. Ben zorunluluktan yıkadım dediğim gibi kendisi gidip çişini ordan geçen bir keidiydi. Gidip en olmadık şeylerin içine girme huyu vardı, ve arada bahçeye vikatdigimdan üstü başı berbat olurdu

EmineDemir

Siz siz olun üstüne bir şey dökülmesini müddetçe yıkanmayın. Hem hayvan çok korkar ve kötü olur hem siz yıkayacağım diye harap olursunuz. Ama binde bir ihtimal seviyorsa suyu kendi haline bırakın oynasın suyla

EmineDemir

Siz siz olun üstüne bir şey dökülmesini müddetçe yıkanmayın. Hem hayvan çok korkar ve kötü olur hem siz yıkayacağım diye harap olursunuz. Ama binde bir ihtimal seviyorsa suyu kendi haline bırakın oynasın suyla

aslihan_e

Ben yıkıyorum ama yıkarken çok ağlıyorlar. Genelde kaçmaya çalışıyorlar. Bizimkiler genelde bahçede oynuyorlar. Ancak bir kedimin kulağına su kaçıp mantar olmuştu o yüzden artık kafalarını yıkamıyorum. Ayrıca kışın da yıkamıyorum. Üşüyüp hastalanabilirler. Bir kez de yavrumuz siyah boya kovasını üstüne düşürmüş ve tamamen siyah olmuştu. O zaman daha bir aylık bile değildi. Boya üstünde kurumuştu. Tinerle silip bebek şampuanıyla yıkamıştık. O anda elektrik de kesildiği için kurutamamıştık. Neyseki mevsim yazdı ve çabucak kurudu. Hiçbir şey de olmadı. Annesi de kokusunu sorun etmedi. Kedileri çok sık yıkayınca kendilerini yalamayı bırakıyorlar. Bir keresinde kedimi yıkayıp kurutmuştum. Sonra komşumuz anneme ''Şu sizin kedi değil mi'' demiş. Annem bi bakmış kedi simsiyah. Evden çıkar çıkmaz gidip küllerin içine atlamış. Böyle de fenalar.

goknur

Pudrayla temizleyenide duydum. Benim esim biraz fazla titiz orta yollu bisey bulmam lazim her ikisi icinde

Heiter

Kedimiz eve ilk geldiğinde yıkamıştık. Bir de aşırı tozlu yerlere girince yıkadık bir iki defa. O yerler de artık tozlu değil zaten, kediler sağolsun :D
Demem o ki; gerekmedikçe yıkamayın, kediler kendilerini çok daha iyi temizlerler. Ayrıca kedi yıkamak o kadar da istenilecek bir şey değil. Size onu diyenler daha önce hiç kedi yıkamamış galiba :D

Canandisli

Bence soylediginiz sey cok anlamsiz. Nasil bir anne cocugunun temiz oldugundan emin olmak icin ozel olarak ilgileniyorsa bir insanin kedisi icin ayni kaygiyi duymasi normal bu durumda hem kedinin hem de evin temiz tutulmasi soz konusu, sirf kedisinin temiz olmadigini dusunuyor ve saglikli yoldan temizleme onerisi istiyor diye sokaga birakacagi anlamina gelmiyor. Anliyorum dunyada cok fazla ilgisiz insan yuzunden degisik bahanelerle kediler disari atiliyor fakat kedisini seven tek insan siz degilsiniz, bir insan kedisinin herhangi bir ozelliginden sikayet ediyor diye boyle bir yargiya varilamaz ki... Cozumu olan seyleri cozmeyip kabullenmeyi seciyorsaniz ben de bu yaklasimda bir problem goruyorum