Kedim Aşı Olabilir Mi

Havva6134

Kedim 9 aylık yavruyken karma 1i olduktan sonra hasta olduğu için karma 2yi olamadı büyük kedilerde de karma aşı yapılıyor mu birde tek doz yetermi tekrar 2 doz olarak mı yapılmalı bilen yazarsa sevinirim

4 CEVAP

gece18

İlkincisi 2 doz kesinlikle olunmalı. Faydası olmaz yoksa. Tekrar baslayın 1 dozdan. Karma 1 den sonra neyi çıktı?

Havva6134

Enfeksiyon dedi veteriner 4 5 gün serum aldı sonrada 1 ay vitabiolle immuneks aldı karmanın hemen arkasından hasta olunca bende aşıdan biraz soğudum ama gençlik hastalığı vsden korktuğum için şu an tekrar yaptırmak istiyorum

gece18

Karma 1 doz sonrası bizim kedide 5. Gün serum tedavisi gördü maalesef. Genclik hastalığı varmıs. Asıyla beraber patladı. Su an iyi bende 2 doza götürmedim. Ama tekrardan baslatacağım 1 dozdan.
En azından evde oldugu icin icim rahat.

Havva6134

Çok geçmiş olsun kedimin annesi arkadaşımın kedisi kardeşi şu an gençlik hastalığından öldü annesi de hasta 7 ay oldu anneden ayrılalı ama korktum bende belkide benimkide gençlik hastalığı olmuştu anlattığınız gibi oldu çünkü evde diye rahatım bende ama bazı virüsler çok bulaşıcıymış ayakkabıyla falan eve taşınabilirmiş dikkat etmek lazım