Kedim Kızgınlığa Girdi

Kedim martta bir yaşına girecek bugün kızgınlığa girdi değişik miyavlıyor sürtünüyor yere yatıyor. Ben aslında direkt kısırlastırmadan yanayım fakat eşim bir kez çiftlestirmeyi düşünüyor. Bu kızgınlığında kediyi rahatlabileceğim oyun oynamaktan baska bir şey var mı? Oyun oynatıyorum yine unutuyor biraz

6 CEVAP

Mia2021

Scottish fold dişi mi kediniz benimki Bir kaç gün sonra 6 aylık olacak ve dişi bende kısırlaştırmayi düşünüyorum düzgün bir hekim bulunca tabi. lütfen ikna edin eşinizi kisirlastirin. Bizim ailede kediyi kisirlastirmanin caiz olmadığını söylüyor hepsi hoca kesildi başıma ben diyaneti aradım ve kedim hasta ırklı bir kedi dedim ölümüne bile yol açabilir diyince kisirkastirabilecegimi söylediler bizimkiler de sustu eşini ikna et sanırım yavrularını satmayı düşünüyo. O yüzden ciftkessin istiyo dimi.

teddybal

Muhtemelen kediyle siz daha çok ilgileniyorsunuzdur, tuvalet mama temizlik vs konusunda. Eşinize son söyleme hakkını verecek bir durum yok ortada, siz de ben bunu istiyorum çünkü doğru olan böyle diyip aslını astarını anlatın zaten sizi kırmayacaktır diye düşünüyorum. Umarım kısırlaştırırsınız.

Palyaco

11 aylıkken kisirlastirdim kızgınlığı girdiğinde mama bile yemiyordu 6 ay oldu kisirlastirali sadece kilosuna dikkat edin kisirlastirdiktan sonra

Ya yazdıklarınızdan ciddi anlamda etkilendim. Bugün içim gitti o hallerini gördüğümde ve karar aldım kısırlastıracagım. Veterineri zaten bir yaştan sonra diyordu martta bir yaşına giriyor. Geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim

Daha cok mu yiyorlar kısırlastırdıktan sonra? Bir de siz kızgınlıktan sonra mı kısırlastırdınız

Mia2021

Ben çok araştırma yaptım bu konuda ve kediler özellikle dişi kediler erkekler kadar kolay geçmiyor kısırlaştırma işlemi bir hafta sürüyor iyileşmesi ve bu süreçte sanırım çok yemek yemiyor okuduklarıma göre ameliyat yarasıni yalamasin diye boynuna birşey takıyorlarmis birde kısırlaştırılmış kediler daha çok yemek yiyormuş kilo alabilirmiş 😊 tabi bizde yaşayıp göreceğiz birde scottish fold cinsi kediler doğuştan hasta yani eklem hastalığı olan yavrularımız kıvrık kulak olması bunun kanıtı genetigiyle oynanmış veteriner hekiminizle konuşup bunun için takviyeler alın ağrıları olacak geçirmez ama bı nevi hafifletir arkadaşım lütfen kisirlastirdiktan sonra post açarsanız kediniz ile ilgili neler yaşadığınızı anlatirsaniz bende biraz bilgi sahibi olurum şimdiden teşekkürler