Yıkamalı Mıyım?

Erdem98

Merhaba ben 3 aylık bir golden bebeğim var daha önce hiç yıkanmadı 3.aşısını oldu 1 hafta sonra 4.aşımızı olucaz.Veterinerimize ne zaman yıkayabilirim dediğim de şakayla karışık hiçbir zaman dedi ama ufaklık biraz yaramaz ve hep toprağa bulanıyor.Sizce yıkasam bir problem yaşar mıyız?

3 CEVAP

martha

yanlış hatırlıyor olabilirim ama ben köpek bakarken veterineri aşılar bitmeden yıkamamamı söylemişti

Cotontzu_Siri

Aşılar bitmeden yıkamayın

huseyin1

köpekleri yıkamak onları hastalığa açık hale getirir henüz 3 aylık olduğu için ileriye de yönelik anlatıyorum. köpeklerin derilerinde kendilerine has ph değeri vardır bu onları hastalıktan deri rahatsızlıklarından vs korur ve her yıkamada o ph değerini bozup hastalığa açık hale getiriyorsunuz en erken yıkama süresi 2 ayda birdir ve mutlaka köpekler için üretilen şampuanlar kullanılmalıdır. köpekler hastayken yıkanmaz yıkamak vücut dirençlerini düşürür zaten hasta olduğu için vücut direnci iyice düşer aşılama ve tedavi dönemlerinde yıkanmaz aşılar da vücut direncini kısmi süreyle düşürdüğü için yine yıkamak vücut direncinin iyice düşmesine sebep olur. aşı vurulmadan 15-20 gün ve aşı vurulduktan sonra 15-20 içinde yıkamayın. dış parazit için yapılan ense damlalarından 1 hafta önce ve ense damlası damlatıldıktan 1 hafta sonraya kadar yıkanmaz ense damlaları etkisini kaybeder