Kızgınlık Dönemi

Sevvall19

Kedim çakıl haftada bir kızgınlık dönemine giriyor bu durum onun için risk taşıyor mu?

4 CEVAP

theminika

Öncelikle her kedinin bünyesi farklı, kediniz kaç aylık bilmiyorum ama yeni kızgınlığa giren bazı kedilerin kızgınlık dönemlerinin süresi birbirine yakın oluyor bir süre dediğiniz gibi peş peşe kızgınlığa giriyorlar, sakıncası yok ama bu sadece benim deneyimlerimden ulaştığım bilgi , daha net ne doğru bir bilgi için veterinerinize danışmanızı öneririm . :)

Eness68

erkek kediler için net bilgim yok lakin kediniz dişiyse sıkıntı. Kendimden örnek vereyim eğer dişi kedimiz tekrar kızgınlığa girse kanser oluyormuş son anda kısırlaştırdık ve durumu iyi..sürekli kızgınlığa girmeleri kedilerin risk taşıyor ve kısırlaştırmanızda fayda var eziyet çektirmeyin kedinize özellikle dişiyse

teddybal

Dişiyse muhtemelen over kisti vardır bu kadar sık girmesi anormal, sağlığı için ihmal etmeden kısırlaştırmalısınız.

Latahzen27

En yakın zamanda kısırlaştırma biz lazım sağlık açısından ve sizin için de