Kedi Kıyafete Nasıl Alışır?

BurcuBakirhan

Mrb arkadaşlar benim 2 kedimde kıyafet ve tasmadan nefret ediyor. Anlık dahi giydirip çıkartırken çok sinirli oluyorlar. Nasıl alışırlar.

10 CEVAP

fcylan

İsim yazan künyeli tasmayı kaybolmasın diye istersiniz anlarım da, kıyafeti anlamadım. Eğer sfenks gibi bir tür değilse kıyafete gerek yok. Kediler hoşlanmıyor, tüylerini yalamak istiyorlar, dokundğunuz yerden bile rahatsız olup kendini temizleme ihtiyacı duyan canlılar. Kıyafet giydirmeyin bence.

dilanbulent

Kedilere zaten kıyafet giydirilmez???

Gizem8822

Kıyafet giydirmeyin. Kendilerini yalayamazlar stres olurlar. Benim kedim tasmadan bile rahatsız oluyor en hafif tasmayı almış olmama rağmen o yüzden takmadım.

cat_expert

Kedinize niye kıyafet giydirmeye çalışıyorsunuz?

Hzlcelebi

Yıkanmayan bir hayvana kıyafet giydirmek pek olmaz ben köpeğe bile çok kirlendiği için giydiriyorum ama kedi olmaz yani zaten evde sıcaklığı vücudu ayarlıyor ne yapsın kıyafeti bir de özgür canlıları bu şekilde kısıtlayıp psikoloji bozmaya gerek yok tasma bile sevmiyorlar onlar bağımsız canlılar köpek gibi değiller

ovgulusoy

Kıyafeti çok soğuk ortamlarda giydirmenizi öneririm. Ben, misafir geldiyse (yabancılara bazen saldırıyor) giydirince duruluyor. Dışarı çıkarken çok soğuksa yine onun için giydiririm. Ancak genel anlamıyla kıyafet kediler için uygun değil. Alıştıramazsınız. Benimkinin karakteri uygun. Tasma kıyafet hiç karışmaz.

BurcuBakirhan

Kontrollere giderken falan bu tür havalarda gerekli gibi düşünüyorum cevaplarınız için teşekkürler.

Gitaradam

Tasmaya alışmayan alışmıyor. Çözen varsa ben de merak ettim.

oykuyildiz

Kıyafet giydirmeyin onlar kendini nasıl yalayacak temizleyecek sonra ?? Önceki sahibi giydirmiş benim kedime hatta fotosu da var ama ben giydirmiyorum giydirmemde kendini yalıyor çünkü

BurcuBakirhan

Baya iyi anladım:)) kedi kiyafetleri boşa satılıyor. Boşa heveslendim