Kedi Miyavlaması?

beyzathemoc1

Lunam dışarı çıkmayı çok seviyor nadiren tasmayla çıkartıyorum dikkatli bir şekilde kurallara uyarak çok az geziyor eve geçiyoruz ama ne zaman biri evden çıksa özellikle de ben çıksam o kadar çok miyavliyor ki kapıda 4. Kattayız apartmanda en alt kattan duyuluyor oyun oynatmayı yaş mama ödül maması vermeyi denedim hiçbiri işe yaramıyor sakinleştirici maltlar iyi gelir mi sizce ne yapabilirim ben sabah 7de çıktığım için çok sorun oluyor o saatte miyavlaması taktiği olan var mı:(

2 CEVAP

Benim kedim de böyleydi. Akşamları biz eve gelince saatlerce miyavlayarak kızardı bize resmen trip atardı. Biz çareyi bir kedi daha sahiplenmekte bulduk. Önceden anahtar sesine koşarak gelen hatta çoğu zaman kapının önünde yatarak bizi bekleyen kedim artık sadece karşılamaya geliyor bize bir bakıp dönüp gidiyor :) evde bir canlı daha olması onları çok rahatlatıyor imkanınız varsa bir kedi daha sahiplenin derim. Bir de eğer eve hava karardıktan sonra geliyorsanız mutlaka bir odanın ışığını açık bırakın. Evet kediler karanlıkta da çok iyi gören canlılar ama doğada da karanlık onları tedirgin ediyor bu yüzden gündüzleri uyuyup geceleri uyanıklar. Işık açıkken çok daha güvende hisseder kendini

beyzathemoc1

2 kedim var zaten :( 3. Kediyi çok denedim ama asssla kabul etmiyorlar ne hera ne luna mahvediyorlar hayvanı döve döve tüm alıştırma adımlarını denedim farklı kediler denedim ama hepsinde aynıydı (geçici olarak aldıklarım) sabah 7de gidiyorum aydınlık oluyor ev çok güneş alan bi konumda balkon da var fileli çıksın izlesin diye koyuyorum koşa koşa kapıya gelip ağlıyor kapıyı açmayı da öğrendi zaten kilitliyoruz daima bikac yerden yoksa açıyor yoksa