Kedinizin Kum Kabını Nasıl Ve Ne İle Temizliyorsunuz ??

oykuyildiz

Kum kabını hangi ürünlerle ve ne sıklıkla yıkıyorsunuz arkadaşlar ?

22 CEVAP

gokhansultan

Ben kum kabı için poşetler var onu kullanıyorum. İlk defa hafta sonu değiştirdim kumu kabı pırıl pırıldı. Tavsiye ederim size de.

Midnightoil

Biz Koroplast'ın kedi kumu torbalarından kullanıyoruz. Malzemesi zaten kalın altına, tuvaletin zemini şeklinde kestiğim kartonu koyup üzerine torbayı geçiriyorum böylelikle kalın bir tabaka oluyor kabın dibinde. Ayda 1 kere kumu ve torbayı tamamen yeniliyorum, bugüne kadar alta hiçbir şekilde pislik aks etmedi o yüzden tuvalet kabını hiç yıkamıyorum sadece sade sulu bezle siliyorum değişim esanasında.

beyzathemoc1

Çamaşır suyu aşırı zararlı

Vikingin temizlik ürünlerini kullanıyoruz biz evde kimyasal içermiyor sabun yer temizleyici vs sabunla kum kabını yıkıyorum süngerle her gün günde birkaç defa kürekle temizliyorum ayda bir kabı yıkıyorum bazen biraz daha geç çünkü pelet hiç batırmıyor kabı

diablerose

iyice duruladiktan sonra sabun da olur camasir suyu da. bol bol duruladiginizdan emin olun.

Beyaz sirkeyle yıkıyorum ben

gece18

Çamaşır suyu kesinlikle kullanmayın.

teddybal

Yıkadıktan sonra bir süre balkonda havalandırın kapları, kuru bile olsa hemen kumu boşaltınca o koku hapsoluyor, bu da solunum yollarında tekrar tekrar maruziyetten sonra hasar oluşmasına neden oluyor, yani bir kere de olan olmuyor kümülatif etkiyle oluyor. Kapalı kaplar daha fena malesef, dikkat etmek lazım.

Midnightoil

Bu arada her gün kabı bizde pisliklerden temizliyoruz, bu çok önemli.

Warriorsans

Ben kumu değiştirdiğim zamanlarda yıkıyorum bu da 30 40 günde 1 e denk geliyor. Arap sabunu yada sirke bazen de ikisini beraber kullanıyorum. Kesinlikle çamaşır suyu kullanmayın hatta çamaşır suyunu evinizde de kullanmayın gereksiz bir kimyasal.

oykuyildiz

Bende de var o poşetlerden ama rahat etmiyor

gokhansultan

Hmm o zaman ben olsam ayda 1 yıkardım kum kabını ama belki daha az veya sık yıkamak gerekiyor olabilir o konuda fikrim yok maalesef. Yıkarken de kesin çamaşır suyu kullanırdım

gece18

Ben kum kabına poşet kullanmıyorum. Yıkıyorum pırıl pırıl oluyor. Ayda 1-2 kez yıkıyorum kum kabını. Temizlemesini de çok sık yaparım kumunda asla dıskısını idrarını bırakmam. Artık nasıl alıştırdıysam fazla dıskı oluncada wc’sini yapmıyor. Titiz oğlumuz.

oykuyildiz

Ben her gün temizliyorum kumunu . Kum kabını ve kabın olduğu bölüm ebeveyn banyosunu kullanmadığım için orda duruyor kabı ve duşuda hep sirkeyle yıkıyorum genelde .

cat_expert

30-40 günde bir tüm kumu boşaltıp sıvı arap sabunu ve sıcak su ile yıkıyorum ve temiz kum koyuyorum. Günlük temizliği zaten söylemeye gerek yok.

hazal11

ben ayda bir kumunu tamamen bosaltip normal kullandigik dus jeliyle veya sabunla sicak su ile yikiyorum camasir suyu sakin kullanmayin bize bile zararli ondan sonra iyice kurulayip temiz kumunu koyuyorum