Kedi Kumu Süresi

cenkk

Sokaktan bir can sahiplendim kapalı kedi tuvaleti aldım 10 kg kum da aldım satıcı yarı yarıya dök 1 ay gider dedi ama ben hepsini dökünce anca Paket üzerindeki tavsiye olan 6 7 cm kalınlığa ulaşıyorum nasıl yapmalıyım sizce? bir de süzerken kürekten geçen küçük dışkı yada idrar parcaları için ne yapmalıyım dar aralıklı kürek mi alayım sıkıntı yaratır mı bu durum teşekkürler

5 CEVAP

leolenslimon

10 kg kum bende tam olarak 1 ay gidiyor kum azaldıkça üzerine ekleme yapıyorum bir ay sonunda tamamen değiştiriyorum. Kürekten geçen dışkı ve çiş için de çözümüm şu, küreğin ucuyla alıyorum elekten geçirmiyorum böyle kumu sürekli tertemiz kalıyor 🥲

leolenslimon

5 litre çok az geliyor kakalarının tabana yapışmasına sebep oluyor, 10 litre çok fazla geliyor kumunu kazarken kapısından dışarıya attırıyor hoşlanmıyor ortasını koyuyorum

cat_expert

Kullandığınız kabın genişliği önemli, xl genişlik olarak satılan büyük kaplarda 10 litre kumun 7 litresi 6-7 cm yüksekliğe ulaşıyor, kalan 3 litre de kum azaldıkça ekleme için yeterli 30-40 günlük komple değişim süreci için 10 litre yeterli oluyor çoğu zaman.

leolenslimon

İlk etapta 10 litrenin yaklaşık 3/4ünü kaba boşaltıyorum her gün az miktarda ekleme yapıyorum ama bu oran kabınızın büyüklüğüne göre değişir bence. Benimki orta boyut kapalı kedi tuvaleti

Warriorsans

Ben xxl tuvalet kabım için 20 lt kum alıyorum ve 15 litre kadarını tek seferde koyuyorum çünkü bizimkiler çok kazıyor ve 10 lt koyunca dibine hep yapışıyor. Daha sonra azaldıkça kalan 5 lt yi ekliyorum üzerine. Böyle yaklaşık 40 50 gün hatta 2 ay gittiği oldu kumun. Güzel topaklanan bir kum kullanırsanız çok dağılmayacağı için kum da pislenmemiş oluyor. Piyasaya göre uygun fiyatlı kumlar arasında eaysyclean bizim en sevdiğimiz marka oldu. Proline markadan hiç memnun kalmadık. Birde standart boylarda tuvalet kabım var ona da ben 10 litreyi tek seferde koyuyorum yine azalma çok olursa 5 litre kadar kullandıkça ekleme yapıyorum üzerine.