Kedi Tüy Dökme

Fatmacakir

Arkadaşlar merhaba, kedimi 1 ay önce evlat edindim ve ilk başlarda neredeyse hiç tüy dökmüyordu. Hatta şaşırıyordum bu kadar az dökmesine. Ama son 1 haftadır falan çok tüy dökmeye başladı. Her gün tarıyorum sahiplendiğim günden beri ama hiç bu jadar döktüğü olmazdı. Royal canin yavru kedi maması kullanıyorum. 9 aylık erkek bir evladım var. Acaba mevsimsel olabilir mi yoksa mamasından dolayı mıdır. Çünkü geldiği evde Felicia mama yiyormuş. Malt macunu da kullanıyorum. Sizce neden böyle oluyordur ?

4 CEVAP

Warriorsans

Yeni geldiği için stresten kaynaklı olabilir yada mamada etkilemiş olabilir. Şansta da bir türlü geçiremediğimiz bir tüy dökülmesi var royal canin sensible mama kullanmaya başladık o bozdu tüm tüy sağlığını sonrasında da toplamaya çalışıyoruz işte. Royal canin önereceğim bir marka değil hiç.

iremm66

mama ne kadar iyi olsada kedilerimizin o mamaya karşı alerjisi olabiliyor mama degisikligi yaparak gozlemleyin bence

Fatmacakir

Teşekkür ederim cevaplarınız için, umarım mama değişikliğinden sonra düzelir oğluşum 😊

Gizem8822

Bende royal canin kullanıyorum ayrıca gimcat multivitaminini ve maltını kullanıyorum. Bu aralar tüy dökümü arttı önceden yok denilecek kadar tüy dökümü oluyordu. Kedim 6 aylık tüy değişimi yaşıyor olabilir mi? O yüzden mi fazlalaştı tüy dökümü?