Kediye Sonda Takımı

ilknrdaisy

Merhaba kedim geçen yıl idrar yolu enfeksiyonu geçirmişti 1 hafta serum antibiyotik tedavisi gördü iyileşti, ancak 2 haftadır 2-3 günde bir ıdrarini yapamamayabaşladı. Az önce veterinere götürdüm kesesinin dolu olduğunu sonta takilması gerektigini soylediler. Oraya biraktim aksamustu alicam suan cok kotuyum daha once yasamis tavsiye verebilecekler varmı

4 CEVAP

Merhaba iyi günler kediniz erkek mi ? Bu tür durumlarda o idrar kesesine usg yardımı ile bakılıp kesenin içinde kristaller mi var onlar mı tıkıyor yoksa ekojenik partiküller mi var onu tayinin yapılması gerekir. Yani kısacası sonda takarak sorun çözülmez detaylı bir kontrolünün yapılıp gerektiği durumda idrar kristali oluşumunu ve tıknaklığı engeleyici mama kullanılmasını tavsi,ye ederiz ve bu durumda sadece antbiyotik yetmeyebilir. idrar yolu antiseptikleride kullanılmasında fayda var detaylı bilgi için mesaj atabilirsiniz

ilknrdaisy

Size mesaj attim

ilknrdaisy

Sonda takıldıktan sonra kumu kaldırdık sondaya kaçabilir diye. Ancak kedimin şırıl şırıl çisini yapması gerekiyor mu? Şuan sonda takılı ve damla damla kanlı cis yapıyor sadece ve çok ağlıyor napmaliyim daha önce kimse yaşamadı mı bu durumu

Anonymus552223

Kedimizin idrar yapamamasi sebebiyle biz de veterinerin onerisiyle sonda taktirdik cok aci cekti. Cok pismanim. Baska veterinere sorduk igne verdi, suan onu uyguluyoruz. 2. Veteriner ben asla sonda takmiyorum daha kotu oluyor dedi. Sonda taktiracaklar 5 kez dusunsun baska yollar arasin. Sonda teknseferlik cis akitiyor fakat sorunu cozmuyor. Suan sonda cikti hala iseyemiyor. Cunku taslar hala icinde