Yavru Kedimin Alt Karın Bölgesindeki Deri Sarkması

thebabylone

Merhaba, 2.5 kilo ağırlığında 5 aylık kızım var. Bugün dikkatimi çekti daha önce çekmemişti. Alt karın kısmında derisi sarkık duruyor. Yumuşak ve içi boş. Nedendir bu korkmalı mıyım?

9 CEVAP

Ranackmk

Veteriner hekiminize sormayı ihmal etmeyin. İçi boşsa büyük ihtimalle önemli bir şey değildir ama fip hastalığının belirtilerinden biri karında sıvı birikmesi. Fotoğrafı veteriner hekiminize atıp bir danışın ne olur ne olmaz.

cooheaven

çok normal benim kedimde de var en başta tüy sanmıştım ama dokunduğumda deri olduğunu anlayınca kötü bir şey sandım çok korktum araştırdığımda ilkel kese olduğunu öğrendim hastalık ya da şişmanlık belirtisi değilmiş ve bütün kedilerde varmış

pablopicasso

https://www.petlebi.com/blog/kedilerde-sarkik-gobegin-sirlari

Buradan okursanız içiniz rahatlayacaktır.

İlkel kese o🥰

thebabylone

Peki sizin kedinizde arada sırada açık sarı ve renksize yakın sıvı kusuyor mu. Bugün yatağımın üzerinde gördüm. Önce idrar sandım ama kokusuzdu. Sonra su kusmuş olabileceğini düsündüm çünkü hiç kokmuyordu. Fib değildir inşallah çok korkuyorum :( nasıl desem bir avuç genişliğinde yayılmıştı ıslaklık yorganımda

edmrcglu

bence fip falan değildir fip iştahsızlık nefes zorluğu da getiriyor ve yumuşak demişsiniz. belki tüyden dolayı kusuyordur çok mu sık tekrarlıyor

Palyaco

İlker kese her kedide bulunur bu hastalık belirtisi değildir

cooheaven

Peki sizin kedinizde arada sırada açık sarı ve renksize yakın sıvı kusuyor mu. Bugün yatağımın üzerinde gördüm. Önce idrar sandım ama kokusuzdu. Sonra su kusmuş olabileceğini düsündüm çünkü hiç kokmuyordu. Fib değildir inşallah çok korkuyorum :( nasıl desem bir avuç genişliğinde yayılmıştı ıslaklık yorganımda

Hayır yani kedimin kustuğunu hiçbir zaman görmedim. Mamasından farklı bir şey yediyse belki midesini bozmuştur eğer yemediyse biraz araştırıp veterinere sorabilirsiniz

edmrcglu

iç parazit yapılmadıysa da o da olabilir belki her şey olabilir yani kusması en küçük şeyde en büyük şeyde. kesinlikle korkutmak için değil önlem için söylüyorum ilk kedim de maalesef çok aptaldım böyle aylarla aralıklı kusuyordu ama başka hiçbir belirti yok yemesi içmesi çok iyi falan meğersem o kusmalar yerleşmenin belirtileriymiş gençlik virüsünün stresten açığa çıktı kaybettim yavrumu ilk önce iç parazit tam mı ve malt kullanıyor musunuz onu düşünün ikisi de tamsa ve durumunuz müsaitse bir test yaptırsanız çok iyi olur en azından baskılarsınız iyice hastalığı. geçmiş olsun

thebabylone

Hayır en son böyle bi kusmayla 1.5 2 ay önce karşılaştım daha bu süre zarfında hiç kusmadı