En Kolay Ve Hızlı Fırçalama Sağlayan Diş Fırçası (Kedi)

teddybal

Merhaba, kedileriniz için kullandığınız diş fırçaları arasında en kolay temizlik sağlayan hangisi oldu? Kısa/uzun/parmağa geçirilen/kıl/silikon gibi özelliklerde bir sürü fırça var direnen kediye en pratik hızlıca fırçalama imkanını hangisinde bulurum? (Makyaj pamuğuyla beceremedim önlere surttum arkalara hiç giremedim, bebek fırçası almıştım o da büyük geldi sanırım hiç donduremedim ağzında) Her türlü diş temizlik tüyosuna açığım, lütfen🙏

Not: Diş temizliği için yapabildiklerim sadece şunlar;
-biodent hexidine'e başladım (haftada 2 kere vereceğim)
-dental ödül hergün 2 tane

17 CEVAP

Palyaco

Kedilerin dişlerinin fırçala ması ben tavsiye etmiyorum zarar veriyor dis midesine dental kullanın suyuna eklenen

simbakedi

ben bilmiyorum ama kullansam sanirim kulak cubugu kullanirim :D bazi kulak cubuklarinin ucu daha buyuk daha pamuklu belki onlar daha iyi olabilir. zarari olur mu bilmiyorum ama sanmiyorum bastirmadan temizleyince. biodent’i hangi siteden aldiniz ben de dusunuyorum almayi

teddybal

@simbakedi ty'da ç ağlar f arma satıcısından aldım, bir büyük boy bir küçük boy aldım ikisi 65 lira oluyor kargo da bedavaya geliyor böyle.

teddybal

@simbakede ya bu kedi diş bakımı çok zormuş stresten saçıma ak düşecek :') özellikle biri çok sinirleniyor tıslayıp elimi ısırdı ilk defa böyle bir şey yaşadık, ona sıfır bakım şansım var yani, diğerleri de 10 saniye açıyor sonra kaçıyor, kesin ben beceremiyorum:(

Policlal

Öncelikle sakin olun :) sizinle alakalı bir sorun değil, üzülmeyin. Zamanla olacak.
Kedi diş bakımı önemli ve kesinlikle fırçalamak gerekiyor yumuşak bir bebek diş fırçası almak yeterli. Soruma yazdığınızda da söyledim rocs en iyi bence.
Ben bebekliğinden beri fırçalıyorum. Ödülle, yavaş yavaş sabırla severek alıştırabilirsiniz. Fırçaya sıvı ödül sürün başlangıçta çok hoşlarına gidiyor. Yavaş yavaş öldülü sürmeyi azaltın alışacaktır. Alışık olmayan kediler için zor olabiliyor

teddybal

Aaa sıvı ödül sürmeyi hiç düşünemedim ben çok çok iyi fikir, rocs'a da ısındım gayet iyi görünüyor, gerçekten çok teşekkür ediyorum @Policlal 🙏

Policlal

Rica ederim ☺️

Kediasigi4

Parmağa takılanlardan kullanıyordum ben kedim yavruyken doğal hindistan cevizi sürüp hızlıca fırçalıyordum 1 dakika falan sürüyordu. Şuan dişini fırçalamıyorum ama tartar önleyici kullanıyorum fırçalamaya gerek kalmıyor :)

beyzathemoc1

Makyaj pamuğu kat kat oluyor ortasına parmağınızı sokup trixie kedi köpek diş temizleme jeli veya diş macunu sıkıp ovalayabilirsiniz

teddybal

@beyzathemoc1 bunu -trixie kedi köpek diş temizleme jeli- daha önce sizden duymuştum, baya etkiliymiş gerçekten yorumlarına da bakmıştım, macun olarak bunu netleştirdim sayenizde, teşekkür ederim.

beyzathemoc1

Rica ederimm düzenli kullanımda cidden bembeyaz yapıyor trixie zaten benim favori markam bakım konusunda

D-O

Linkini koydugunuz 2li set parmak fircalarini gecen hafta aldim. Trixie kedi kopek dis temizleme jelini de aldim. 3 kere deneme fırsatım oldu o yuzden jel ne derece etkili bir sey diyemiyorum ama kedim igrenmedi :D
Daha oncesinde yumuşak bebek fircasi ile su ile islatip fircaliyordum hosuna gitmese de hizli hizli hallediyordum tolere ediyordu, hatta bazen çubuk gibi tutup isiriyordu. Bu parmak fircalari hic sevmedi agzini kapiyor asla acmiyor :D
O yuzden bebek fircasina jeli surup dislerine surmeyi deniyorum, simdilik ise yariyor ama sanirim bu islemi cok sik yaparsak aramizdaki bag zedelenebilir, bu sefer kacmaya basliyorlar. O yuzden cok da bunaltmadan yavas yavas ne kadar yapiliyorsa o kadar olmasi yeterli diye düşünüyorum.
İslemden sonra da odul mamasi veriyorum pozitif sartlanma olsun diye

teddybal

Belki de ben beceriksizimdir :(
Kediyi ve fırçayı doğru tutuş konusunda mı hatalarım var acaba, siz nasıl yaklaşıyorsunuz?
Cevaplar için teşekkürler..

teddybal

Bu ürünü kullanan oldu mu, iki fırça farklı sanırım, biri kıl biri silikon mu, ikisinin kıl boyları birbirinden farkli uzunlukta sanki, ondan aklıma geldi?
https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/pawise-parmak-dis-fircasi-2-adet.html

teddybal

Alternatif, uygulamalı örnek;
https://www.instagram.com/p/CVsiKmArhOM/
İyi seyirler, sağlıklı gülüşler :)