Kedimin Diş Etleri

Scottishthor

Diş etleri böyle mi olması gerekiyor yoksa kızarık mı?

12 CEVAP

Minnos0202

Anormal birsey goremedim 😃

Mia2021

Kızarık olursa mutlaka zaten ağzındada koku olur benim kedim asla dişlerini fırçalatmiyor ve diş etleri bir kaç kez kıpkırmızı oldu malesef ve ağzı kokuyordu değişik bir koku yani anlatamam normalde dış etinde sıkıntı yoksa kokmaz zaten anlarsınız şuan bir problem yok .

Ustler hafif kırmızı ama bagisikligini yüksek tutarsanız sorun cikarmaz

Lokumcukk

Dişlerini bir kez fırçaladığında bile kızarık yerlerin geçtiğini göreceksiniz

ela_mia

@Scottishthor Merhaba dişmetlerin de bir sıkıntı görünmüyor ama fırçalatmıyorsa matatabi diş çubukları var diş sağlığını öyle koruyabilirsiniz ben aldım kedim çok sevdi siz de deneyebilirsiniz hem ağız kokusu olmaz hem dişlerini kaşıyor hem ağız sağlığı için çok iyi ..

ela_mia

@Scottishthor Merhaba dişmetlerin de bir sıkıntı görünmüyor ama fırçalatmıyorsa matatabi diş çubukları var diş sağlığını öyle koruyabilirsiniz ben aldım kedim çok sevdi siz de deneyebilirsiniz hem ağız kokusu olmaz hem dişlerini kaşıyor hem ağız sağlığı için çok iyi ..

Palyaco

Diş etleri normal bioline dis çubukları alın dis sağlığı icin

Scottishthor

Dün uyurken salyası aktı o şüphelendim biraz😕

PamukLina

Şuan fotoğraflarda bir problem yok gibi görünüyor ama yine de beslenmesinde mama harici bir şeyler verdiğiniz oluyor mu ? bağışıklığını desteklemek için multivitamin balık yağı vs kullanıyor musunuz? Benim de kedimin diş etlerinde hafif bir kızarıklık olmuştu fakat ağız kokusu salya vs yoktu. Dr.animal spray kullandım 10gün boyunca her gün. Sonrasında da kulak çubuğu ile diş ve diş etlerini temizledim.Çünkü gingivitten çok korkuyorum. Irk olarak da yatkın olan kedilerde saha sık görülüyor. Diş fırçası da aldım denedim ama kulak çubuğu daha güzel geldi bana . hassas olan diş etlerini de acıtmıyor. Mama artıkları özellikle arka dişler ile diş eti arasında kalabiliyor. Ağız içine damak ve diline bakın yara vs var mı, ağız kokusu var mı? Umarım bir sıkıntı yoktur 🙏

Scottishthor

Mama harici mutamin somon yağı kullaniyorum ağzında öyle koku veya yara yok ama dün uyurken öyle çok hafif salya akıttığından korktum biraz.😕 @PamukLina

PamukLina

Gün içerisinde de uyurken salya olacak mı bi gözlemlemekte fayda var , inşallah bir sorun yoktur. Saylan’ın tek sebebi diş eti ve ağız içi problemi olmayabilir. Artan bir salya durumu yoksa ağız kenarlarından aşağı doğru ıslatan, mama yemekten kaçınma durumu , iştahta azalma vs bunlar yoksa endişelenmeyin 😌

Caglagng

Merhaba benim kediminde aynı şekilde dün götürdüm bir süre dişlerini fırçalama dr.animal ya da crystalin kullanabilirsin demişti sizde öyle yapabilirsiniz