Kedim Narkozdan Ne Zaman Ayılır

Damlasokmen

Kedimi bugün sabah kısırlaştırdık aradan 13 saat geçmesine rağmen ayılamadı hala baygın baygın yatıyor bir türlü ayılamadı ne zaman ayılır ne yapabilirim

6 CEVAP

Gitaradam

13 saat çok mutlaka veteriner görmeli bence

CalicoMia

Uyanmadı mı yoksa uyandığı halde mı baygın gibi?

Ramses 24 saat yattı. Uyanıyordu ama yerinden kalkmıyordu. Veterinere de götürdüm hiçbirşeyi yok solunumu rahat olduğu süre birşey olmaz dedi.

cat_expert

Baygından kasıt nedir gözlerini açtı halsiz mi yoksa uyuyor mu.

Uyuyorsa normal değil, kısırlaştırma işleminde anestezi verilip operasyon tamamlandıktan sonra anesteziden çıkıp uyanması için ilaç yapılır ve kedi uyanır fakat 4-8 saat kadar halsiz olabilir ayağa kalmayabilir ama uyanık olur.

cat_expert

Aneztesi etkisini azaltmak için ilaç yapılmadıysa uyanması biraz daha zaman alır ama 13 saat uzun bir süre birkaç saatte normalde anestezi etkisi azalmaya başlar ve gözlerini açar.

Damlasokmen

Cevaplarınız için teşekkür ederim boşa evham yapmışım fakat şimdi de iştahsız çok az yemek yiyor