Kedi İşaretlemesi Kokusu

DIVINA

Arkadaşlar merhaba kızgınlığa giren erkek kedim etrafa koku bırakıyor. Koltuktan bu koku nasıl geçer ? Sholk markasının koku gidericisini sipariş verdim kullanan var mı ya da başka öneriniz var mı ? (Bugün kısırlaştırdım kedimi )

6 CEVAP

NorthNight

Biraz sirkeyle bölgeyi ıslatın nemliyken üstüne bolca karbonat dökün beklesin üstünü kapatın bir gün falan dursun karbonat kuruyana kadar. Sonra süpürün bir kez daha sirkeli suyla silin, karbonatı bir kez daha döküp bekletin. Biraz uzun sürüyor ama sizin yapabileceğiniz en etkili şey bu. Uğraşmak istemezseniz çevrenizde koltuk yıkama yapan yerlere sorun bazıları bu durumlar için özel temizleyicilerle yıkıyor. Biraz daha maliyetli olur ama eğer döşemeye çok işlediyse yıkama yaptırmak daha iyi temizler.

izmirle

Sirke ve karbonatla silin

DIVINA

Sirke karbonat hepsini denedim laminant gibi yüzeylerde işe yarıyor ama koltukta işe yaramadı

bizimkide hep sert yüzeylere ya da tuvaletine bırakıyordu, bugün koltuğa yapmış sağolsun.
herkes at diyor, mümkün değil geçmezmiş :(

DIVINA

Merhaba ben Sholk markasının leke ve koku giderici pati dostu ürününü almıştım dün geldi. Bugün koltukta denedim ve bir koku kalmadı gibi şu an için. Pettzzshoptan almıştım 23 lira gibi bir fiyatı vardı

cat_expert

Kumaş içeren koltuk gibi şeylerdeki kokuyu geçirmek çok zor.

Koltuğu komple yıkamak ve günlerce dışarda havalandırmak gerekiyor, eğer içine işlemişse daha da zor. Nazarlık olarak kalacak o koltuk pek yapacak bir şey yok.