Kedim Evde Yalnız Kalıcak Nelere Dikkat Etmeliyim

Vejnurs

Herkese selam yarin 24 saat çalışacağım ve kedim ilk defa evde yalnız kalıcak bu bizim en uzun süreli ayrılığımız olacak yarın için nelere dikkat etmeliyim bol bol mama ve su koyacağım antre ışığını da açık bırakayım diye düşündüm sizin önerirleriniz neler acaba

7 CEVAP

PamukLina

Kumunu temiz bırakın, maması ve suyunu taze bırakın. Odaların kapısı kapanıp kilitli kalmasın diye önlerine engel olacak birşeyler terlik vs koyabilirsiniz. Sıkılır sizi çok özler , küsebilir trip atabilir. Benim kedimi bir keresinde 12-14 saat gibi bir süre yanlız bırakmıştım. Geldiğimde küstü , yanımda uyumadı, arkasını döndü hep otururken de 😅😅

Nhr54

Kapıların kapanmasına dikkat edin ben kapanmasın diye terlik sıkıştırıyordum tuvalet ve kaldığı odanın kapısına.

vanikuzusu

ortalıktan poşet ip gibi kendi kendine oynarken sıkışıp boğulabileceği şeyleri kaldırın. yanlışlıkla oynarken yutabileceği boyutta şeyler de olmasın ortada. ışığı açık bırakmanıza gerek yok hatta kapalı olsa daha iyi veterinerim böyle demişti. ben de ayda 4-5 kere 24-36 saat yalnız bırakmak zorunda kalıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. maması bol olsun suyu da 3-4 ayrı yere koyun. dışarıyı izleyebileceği pencere kenarında oturacağı bi yer de varsa canı da sıkılmaz. elektrikli şeyleri prizden çekmenizi de öneririm her ihtimale karşı

NorthNight

Onun için tehlike oluşturabilecek eşyaları kaldırın, kapıların kapanmaması için aralarına bir şey koyabilirsiniz. Bir iki farklı konuma mama ve su bırakın. Bir yakınım uzun çalışma zamanlarında tv zamanlayıcısını kurup açık bırakıyordu evde bir ses olsunda strese girmesin diye çok gereklimi tartışılır ama dilerseniz yaparsınız.

Minnos0202

Camları kapatin sakin yari acik bi sekilde brakmayin kucuk aralikta olsa brakmayin cikmak isteyip oraya sıkışıp kaliyorlar basima gelmisti cok kotu

Vejnurs

bakalım 24 saat sonra beni nasıl karşılayacak umarım küsmez bana tüm önerileri uyguladım herkese çok teşekkür ederim 🥰