Topaklanmayan Kum Mantıklı Mı?

pasakli_

birkaç sitede gördüm topaklanmayan kumlar var aşırı ucuz, kullanma şekli de farklıymış. deneyen var mı?
mantıklı olur mu?
yorumlar da harika diyen de var berbat diyen de güvenemedim.

3 CEVAP

simbakedi

kedi tuvaletinin değişmesi gerekiyor bu kumları kullanmak için. elek gibi bir şey alıyorsunuz altlarına. bilmiyorum valla topaklanmayan peletlerden memnun kalan var ama topaklanan pelet ya da kumlar daha kullanışlı geliyor bana

ben kedimin öksürmeye başlamasıyla geçtim zaten aklımdaydı tozutmaması sebebiyle. topaklanan çam peletine param yetmezdi. öksürünce de artık alayım dedim ve yavaş yavaş her gün 1 er 2 şer avuç ekleyerek geçtim. tamamen yıkayıp peletle doldurduğumda da üzerine ilk girişinde çok hafif bentonit serpmiştim. derin bir küreği var onunla eleyerek eski küçük tuvaletine alıyorum peletleri kalan tozu da poşete döküyorum. wc nin altına elekli wc alıp koyan da var portibon hesabında sabitli hikayelerde bakabilirsiniz. bir de geçen biri english homedan lavabo süzgeci almış baya geniş güzel eleniyor peletler sanırım ben de ondan alacağım. yani geçiş sürecini iyi yönetirseniz aslında gayet güzel ben üşenmiyorum da hiç temizliğine yeter ki öksürmesin toz solumasın. bentonit gibi her yerde de kum olmuyor ben orga kitty kullanıyorum kokusu da yok.

pasakli_

valla whereisthepo0p teşekkür ederim çünkü zor oluyor kapalı tuvalet olmasına rağmen her yer kum. üç kedi var belimi büküyor zamlar. bazı markaların ihracat fazlası diye sattıkları kumları aldım her yer toz içinde topaklanmayanlar için de sıvı emmiyor falan diye olumsuz yorumlar gelmiş ondan çekindim biraz