Kedimi Nasıl Temizlerim

DIVINA

Arkadaşlar merhaba bugün kedimi kısırlaştırdım ama veterinerdeyken baya bir çiş yapmış üstü başı batmış kendi çiş kokusundan rahatsız oluyor sürekli kendini kokluyor. Yıkamadan nasıl temizleyebilirim ?

9 CEVAP

Nhr54

Benimki yavru hiç bilmiyorum ama ben olsam nemli bi havluyla silmeye çalışırdım yıkamazdım zaten bağışıklığı düşüktür. Güzelce ılık nemli havluyla siler kuruturdum.

edmrcglu

evcil hayvan temizleme mendilleri var işiniz acil hiç internetten almakla uğraşmayıp bence varsa veteriner hekimden ya da petshoptan satın alın onlarla silin

NorthNight

Hafif bir nemli bezle silebilirsiniz ama bu onun kendini yalama isteğini iyice arttırabilir. Eğer çok kötü durumda değilse karışmayın biraz toparlandıkça yalayıp kendini temizler. Zaten kısırlaştırmadan sonra çiş yapmasalarda tüylerine başka hayvanların vs kokusu sindiği için ilk bir hafta baya yoğun yalanıyorlar.

Warriorsans

Ilık suya biraz sirke dökün bir bezle vücudunu silin ama sirkeyi çok dökmeyin kedi rahatsız olur. İlk silmenizde tam temizlenmiş olmaz o yüzden ertesi gün aynı işlemi tekrarlayın. Biz şansta böyle 3 gün silmiştik ve temizlenmişti iyice

Palyaco

Hpaw clean wipes kese kedi temizlemeden cok iyi hem kürk güzelliği hem guzel temizleme

cat_expert

Herhangi bir kimyasal veya kolonyalı mendil gibi ürünlerle silmeyin kesinlikle, çünkü siz kedinizi bu ürünlerle sildiğinizde kendisini yine yalayacak kullandığınız ürünü de yalayıp yutmuş olacaktır. Yutsa bile kendisine zarar vermeyecek bir ürün ile silmeniz sağlıklı olur, dr.animal veya benzeri bir ürün, sulandırılmış sirke, hiçbiri yoksa ılık su ve bez ile silebilirsiniz. Sirke en sağlıklısı aslında kediniz yalasa da zararı olmaz fakat kediniz birkaç gün sirke kokacaktır :)

0KelviN

Profesyonel bir şey istiyorsanız kuru şampuanlar var. Hiç denemedim.

Ozzey

Merhaba gecmis olsun. Benimkide her veterinere gidiste yapiyor. Benimki ameliyatli degil ondan toz kedi sampuanlari var ondan kullaniyordum bir ara simdi kendi temizliyor kendini. Ama sizin duruma uymaz toz sampuan. Veterinee hekiminize danisin. O demeden bence bir sey surmeyin.en dogrusunu o bilir.

theyusra

hemen bir eczaneden crystalin alın, ister üstüne sıkın ister beze hiç fark etmez her zamanda kullanabilirsiniz.