Kedi Tasması Zararlımıdır?

Minnos0202

Ekledigim resimdeki gibi ayni modelden Kedime tasma aldik ilk defa takip icerde tepkisini denedim oyuncak sanip agzinla ipi yemeye calisti😃 sonra disara ciktim tepkisi ne olur diye kacmak istedi ipi darttim kapmamasi icin cani acır mi yavrumun ben dartinca sesi cikmadi fakat yemen yati yorumek istemedi tasmasiyla bende kacarsa dartip canini acitirim diye fazla denemeyip hemen cikartim.icere girdim size sorum siz tasma kulaniyormusunuz zararı varmi ve ilk defa kulaniyor diyemi sevmedi zamnla alışır mı

4 CEVAP

edadnmzr

Merhaba ben de kedime sizin gibi tasma almıştım hem de bizimkisi vücudunu kaplayacak şekildeydi. Evde denediğimizde sıkıntı olmadı içinden çıkmaya çalışmadı ama dışarı çıkarttığımda kedim o kadar korktu ki dışarıdan o korkuyla ve stresle gövdesini saran tasmanın içinden çıktı ve evimize doğru koşmaya başladı o kadar korktum ki bir şey olacak diye. Sonra düşündüm kedim zaten eve alışık ve köpek gibi değil neden dışarı çıkarayım ki diye. Üstelik onu bu kadar korkutan bir durumken. Ayrıca dışarı çıktığında virüs kapabilir diğer kedilerin gezdiği yerlerden. Yani tasma deneyimimiz o gün ilk ve son oldu size de çıkarmanızı önermem. Kedilerimizin zaten köpekler gibi dışarı çıkma ihtiyacı yok evde kumları var. Yine de çıkarmakta kararlıysanız ben tasmalara güvenmiyorum.

hazal11

cikarmanizi onermem virus kapma ihtimali yuksek ve eger disari cikmaya alisirsa evden kacmaya calisabilir evden kacarsa kopek vs saldirabilir ve yine virus hastalik kapabilie ayrica zorlarsaniz tasmayla gezdirmeye strese girer yani saglikli oldufunu dusunmuyorum

Kediasigi4

Ben kullanıyorum ama bunu değil tüm gövdeyi kapsayan tasmalardan, onu tavsiye ederim memnunum. Fakat uyarmak isterim çıkmaya alışınca sürekli dışarı istiyorlar benimki kapının önünde açayım diye ortalığı yıkıyor :)

theyusra

tasmayla hiç tanışmadan dışarı çıkarmak doğru değil zaten ilk önce evde eğitimini vermelisiniz.