Neden Böyle Yapıyor

Pumak

Kedim şuan kızgınlık döneminde kızgınlığı geçince kısırlaştırıcağız 8 aylık ve bu üçüncü kızgınlığı
Bizim orada kediler çok fazla camımıza kediler geldi aralarında erkek de vardı bir tanesi cama işedi ben orayı temizledim sonra bizim kedi orayı kokladı kedilere baktı falan birden bana tıslamaya ısırmaya ve saldırmaya başladı normalde asla böyle bir şey yapmazdı neden yapıyor

4 CEVAP

fcylan

Aslında sorunun içinde cevabı var, şu an kızgınlıkta ve erkek kedi koku bırakmış o kokuyu aldığı için çiftleşme isteği artmış ve strese girmiş. Hormonlardan kaynaklı, stresini size yansıtıyor. Dikkat edin fırsatını bulursa evden kaçabilir. Bu şekilde kediler gelirse daha çok bunu yaşayabilirsiniz. Geçince de kısırlaştırırsanız bunlarda geçer. Oyun oynayıp, sevdiği yaş mamalardan verip, kaçma konusunda da dikkatli olun. Camınızı da sirke ve karbonatla silin

Ozzey

Merhaba
fcylan dediklerine katiliyorum. Benimki kisir olmasina ragmen baska kedi kokusu alinca sinirleniyor. Bu ara sokakta yavrulu anneye bakiyorum karda binaya aldim. Benimki kokusunu aldi herbalde ellerimi tirmaliyor. Endiselenmeyin duzelir. Camin onunu sirkeli karbonatli suyla silin. Camasir suyu surunce disardaki gelip yine ayni yere isiyorlar. Gecmis olsun.

incirreis

Benim kedim de kısır ve apartmana çıktığında yan dairedeki kedinin kokusunu alınca bana tıslıyor. Sanki ben aldım oraya koydum kediyi asdskdjakd

Kedidir bu yapar çok da takmayın.

Pumak

Bu arada kedim dişi