Keedim Bana Nasil Alisacak ?

Zorbey06

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık bir bucuk ay once sokaktan bir kedi sahiplendim ilk baslarda yavasca seviyorduk sonra kardesim kucagina aldi tirmaladi o günden beri kediyi sevemiyoruz hirliyor dokundurmuyo saldırma cabasinda hayir deyince geri cekiliyor ama alismiyoda suan 3 aylik oldu onu kendimize nasil alistirabilirz

3 CEVAP

opilops

onun ilgisini çekicek oyunlar oynayın. ödül mamaları verin. o yanınıza gelince sevmeyi deneyin yani o istediğinde. ona asla yüksek ses tonuyla konuşmayın,bağırmayın. kediler onunla en çok ilgilenin yanında olmaktan hoşlanır. siz anlattığım şekilde devam ederseniz zamanla alışıcaktır. ondan sonra gelsin gır gırlı saatler.

miasugok

Ben isim karakter uyumuna aşırı inanıyorum ya adını zorbey koymuşsunuz kedinin biraz zor bi bey olması normal geldi bana o yüzden :))

MinelG

Elinizden mama vermeyi de deneyebilirsiniz.Bu şekilde güvenmeleri daha kolay oluyormuş :)