Kum Kabının Yanına Çiş Yapıyor

Betulb97

Arkadaşlar merhaba, dişi kısır kedim bir kaç seferdir kum kabının yanındaki duvara çişini yapıyor. Her seferinde aynı yere 🤦🏻‍♀️ kum kabı banyoda kullanmadığımız duşakabinin içinde. Bu yüzden temizlerken çok rahat yikayabiliyorum. Çişini dışarı yaptığı zamanlar da beyaz sirke döküp su ile temizledim ama bugün yine aynı yere yapmış. Sebebi ne olabilir? Nasıl vazgeçireceğiz?

6 CEVAP

cat_expert

Kumunda problem olabilir kumu sevmiyor olabilir veya tuvalet kabının yerini sevmiyor olabilir.

Öncelikle kum kabının yerini değiştirip 3-4 gün deneyin, değişen bir şey olmazsa farklı bir kum deneyebilirsiniz.

oykuyildiz

Kum kabını her gün temizleyin . Yerini değiştirin

Betulb97

1.5 yıldır bizimle nerdeyse, kumu hep aynı yerdeydi ve kum markası da uzun zamandır aynı. 2 günde bir temizliyorum kumunu, önceden bunu sorun etmiyordu. 4 gün sonra temizlediğim oluyordu. Davranışsal bir şey olabilir mi acaba, ya da sağlıksal :(

cat_expert

Kısırlaştırdınız mı kedinizi?

Kısırlaştırmadıysanız kızgınlık dönemlerinde rutin dışına çıkıp bu tür şeyler yapabilir.

Düşük ihtimal de olsa idrar yollarıyla ilgili bir rahatsızlığı da olabilir bir veteriner hekime danışmak sağlıklı olabilir.

Betulb97

Kısır uzun zamandır, sorumda da belirtmiştim.
Umarım öyle bir durum yoktur, teşekkür ederim.

Betulb97

Muhtemelen bir odaya girmesi yasaklandığı için yapıyor, biraz gözlemleyeceğim. Teşekkür ederim herkese