Kedilerin Kizginlik Dönemi Ne Zmn Biter

kedykedy

3 dışı kedim var kisirlastiricak gücüm yok onlar her gün bahceme gidip gelen kedilerim gezip kapiya geliyorlar maalesef öyle alıştılar ve bahcede bir sürü erkek kedi var ciftlesiyolar sokaktakilerle ve 3 kızıminda ciftlesmesini istemiyorum bir kedim etrafa çiş püskürtüyor ne yapacağım ne zamana kadqr cikarmamam lazim

4 CEVAP

aslihan_e

Çıkarttığınız her an çiftleşebilirler, kısır olmayan kedi her ay kızgınlığa girebilir çiftleşip doğurana kadar. Doğurduktan sonra bile 1 ay geçince tekrar kızgınlığa giriyorlar. Erkek kediler her an çiftleşmeye hazırdır zaten. Belediyenizde ya da çevre belediyelerde ücretsiz kısırlaştırma yapılıyor mu diye araştırdınız mı?

kedykedy

bahcemde de bir sürü kedim var mama desteği bile vermiyolwr hanginize yetiselim diyolar belediye veterineri var ama verince geri alabilirsen var arka kapıdan çıkarıyorlar umursamiyolar

NorthNight

Kızgınlık çiftleşme olmazsa ortalama 7-8 olursa 8-9 gün civarında sürüyor. (Tabi bu kediden kediye kaç kez üst üste kızgınlığa girdiğine göre değişebilir) Ama kısırlaştırmazsanız sık sık kızgınlığa girecek ve rahim iltihabı riski her geçen gün artacak.

Warriorsans

Kızgınlık bitiminden 3 gün sonra tekrar kızgınlığa girebilir. Hangi şehirde yaşıyorsunuz?