Kedim Kakasını Kuyruguna Bulastırıyor

Merhaba kedim 6 aylık, 1 hafta önce sahiplendim yavas yavas alısıyoruz birbirimize. Kakasını çişini kumuna yapmayı biliyor ama her kaka yaptıgında kuyruguna bulastırıyor ve içeride çok geziyor :) kapalı kum kabı kullanıyoruz. Kum kabını mı, değiştirsem, kğçük mü geldi diye düşünüyorum. Ya da kumunu mu, az koydum vs.. Elimde tuvalet kağıdıyla koşturuyorum peşinde ne yapsam bilemedim.. Bi çözüm önerisi olan yazarsa cok memnun olurum

7 CEVAP

Evet minik çok küçükken ayrılmıs annesinden, peki dediğinizi denerim, teşekkür ederim

Gitaradam

Kumu fazlaca koyup sık değiştirmekten başka çözüm yok. Açık tuvaleti de deneyebilirsiniz. Ben çok kim koyunca bulaşmıyor. Bir de küçük daha bir iki aya çözülür bence

Ozzey

Gecmis olsun. Kuyrugunu silerseniz alisincaya kadar. Kum az gelmis olabilir. Bir de ishal degil di mi. Yeni eve gecis yeni mama derken ishal olabiliyorlar. Kefir az zeytinyagi karistirip verebilirsiniz biraz.

Ozzey

Ve varoldugunuz icin tesekkurler. Genelde buyuk kedi sahiplenmiyor kimse. Iyi ki varsin. Duzelir merak etme.

aslihan_e

İç parazit tedavisi yaptırdınız mı? Mutlaka bir miktar ishal vardır yoksa bulaşmaz kakaları. Beslenme düzeni, maması değiştiği için olabilir.

2 gün önce iç parazit ilacı verdik, gözle görülür bir problem yok ama hafta içinde ilacın etkisi görülür diye düşünüyorum. Kedimde pire var, dış parazit iç parazit de yapabiliyor gerçi. İshale yakın ama yavru oldugu için normal diye düşünmüştüm

Tesekkur ederim cevabınız icin. Evet mama geçisi yapıyorum 1 haftadır tam olarak ishal diyemem ama bi yumuşaklık var biraz da ondan bulasıyor. Kakasının yumuşaklıgını da yavru olmasına bağlamıstım aslında. Aynen dediğiniz gib kuyrugunu kumundan çıkınca siliyorum olabildiğince. 6 aylık ama benim için çok ufakkkkk :))))