Kızgınlıktaki Kedim Doğru Düzgün Yemek Yemiyor

Warriorsans

Jelibon 4 gündür falan kızgınlıkta ve bu 4 gündür asla doğru düzgün yemek yemiyor hatta ben peşinden koşmasam hiç yemeyecek. Ancak me-o nun sıvı ödüllerinden yiyor bende günde 1 paket veriyorum ama yaş mama kuru mama yada evde hazırladığım şeylerin yüzüne bakmıyor. Zaten zayıf bir kedi ve bu yüzden kısırlaştıramıyorduk, Biraz kilo aldı kısırlaştırılabilmek için tam sınırdaydı derken kızgınlığa girdi. Şimdi de iyice zayıflarsa bağışıklığı da düşerse diye korkuyorum ki biraz kilo verdi bile. Ne yapabilirim iştah açmak için?

11 CEVAP

MeO Delite Keçi Sütü & Ton Balık Ezmeli yavru kedi maması benim iştahsız kedimin dayanamayıp yediği tek mama. Belki işinize yarar.

simbakedi

ben simba icin tavuk ya da et hasliyordum, eti ya da tavugu yemeyince suyunu mamasina dokuyordum o zaman yiyordu kizginlikta deneyebilirsiniz

gokhansultan

Somon yağının iştah açtığını söylüyorlar deneyebilirsiniz ama ben de tam emin değilim

Warriorsans

@gokhansultan mamasına sıkıp veriyorum zaten kullanıyordum mutamin markasını :((

gokhansultan

Aynen Meo keçi sütlü ton balıklıyı deneyebilirsiniz. Benim kızımda çok iştahlı yiyor onu :)

gokhansultan

Adresiniz İstanbul gözüküyor. Gün içi teslimat yapan iyi firmalar vardır elbette bence onlardan deneyebilirsiniz. Ankara'da hayat kurtarıyorlar :)

Warriorsans

@simbakedi bu akşam tavuk vermeyi deneyeceğim umarım yer yemezse de şırıngayla suyundan içiririm biraz 🥺

aslihan_e

Kızgınlıkta yemek yememesi çok normal, kediler o dönemde 3 gün hiçbir şey yemeden geçirebiliyorlar. Tabi bu çiftleşen kediler için, çiftleşmeyenlerin kızgınlığı daha uzun sürdüğü için uzun dönem iştahsızlık yaşıyorlar. Ayrıca çok yerse enerjisi fazla olur ve kızgınlığı daha uzun sürer.

Warriorsans

@sultancinannesi @gokhansultan mecbur onu da alıcaz artık her şeyi deniyorum yok yüzüne bakmıyor normalde gayet yiyen bir kediydi :/ bu gün sipariş edeyim bakalım ama araya haftasonu giriyor ancak pazartesi günü elimde olur sanırım

Warriorsans

@gokhansultan istanbul un en unutulmuş yerinde olduğumuz için buraya aynı gün teslimatları yok 🥲

Warriorsans

@aslihan_e evet normal olduğunu biliyorum ama zaten çok zayıf bir kedi olduğu için endişeliyim. Şöyle bir döngüye girmekten de korkuyorum, kısırlaştırmak için kilo almasını bekledik biraz aldı kızgınlığa girdi ve geri verdi kilosunu sonra kilo almasını beklerken tekrar kızgınlığa girip kilo verirse vs bu sürecin uzamasını sağlığı için hiç istemiyorum :/