Bütçe Dostu Dış Parazit Damlası

Anonymus985465

Merhaba Patili Dostları
Zamlardan sonra geçen ay 12 kedime kene+pire dış parazit damlası için 540,00 ₺ ödedim. Bu durumda bir araştırma yaptım ve hayvan ilaçları satan bir eczane buldum. Eczacı, 12 kedi dış parazit damlası yerine 1 köpek dış parazit damlası önerdi ve kedilerimin kilosuna göre kaç ml vermem gerektiğini şırıngayla gösterdi. Tereddüt etmeme rağmen sabırla tekrar izah etti.
Sonuç olarak, 540,00 ₺ yerine 110,00 ₺ ödeyerek hem tasarruf yapmış, hem de gelecek alışverişlerim için güvenilir bir insan bulmuş oldum.

6 CEVAP

Warriorsans

Kesinlikle köpek dış parazit ilacı kedilere uygun değildir, bu şekilde ölen bir sürü kedi oldu lütfen kullanmayın.

aslihan_e

Etken maddesi ne acaba damlanın?

diablerose

ben de tereddut ettim. baska bi vete daha sorun bence yine de

Anonymus985465

Köpek ve kedi dış parazit damlası prospektüslerini karşılaştırdım. İkisinde de fipronil oranı aynı.
Ancak (S)-methopren kedi damlasında her ml'de 120 mg iken köpek damlasında 90 mg.
Geçen yıllarda farklı veterinerler de aynı şeyi önermişlerdi. Ancak o tarihlerde ailemiz küçük ve fiyatlar bugünkü gibi astronomik olmadığından denememiştim.
Methopren'in köpek damlasında düşük miktarda olması açıkçası beni şaşırttı.
Yakınımda boş arazide, ormanlık alanda keçi koyun otlatılıyor, dolayısıyla onlardan kedilerime kene geçiyor.
Ucuz pahalıya mal olmadan bu ayrıntıyı açıklığa kavuşturmalıyım.
Bu arada sizin tecrübelerinizden de faydalanmak isterim.

D-O

Patibutik hesabinin sahibi kadin kedisine kopek dis parazit pire damlasi yaptigi icin neredeyse kedisini kaybediyordu. Bence tehlikeli

Warriorsans

Ben aylardır dış parazit ilacı almadım pire harici bir sorunumuz olmazsa almayı da düşünmüyorum. Pire için pire tarağı bence hem maddi hem kedinin sağlığı açısından en iyi yöntem. Benim kedilerim asla kendini taratan kediler değil buna rağmen gayet rahatlıkla kullanabiliyorum. Zaten kontrol amaçlı baş boyun çevresini aralıklarla tarıyorum. En son aylar önce pireyle karşılaştık. Size de tavsiye ederim. Aşırı pireli bir kediyi de bu pire tarağıyla temizledim. Her gün ilk günler 3 kez olacak şekilde 1 hafta boyunca taradım. Sonuç tertemiz pirelerden kurtuldu. Tabi bu kadar yoğun piresi olmayan kediler için durum çok daha kolay oluyor.