8 Aylik Kedim Günde 5 Kez İdrar Yapiyor

Simsimsim

8 aylik kedim günde 5 belki 6 kez idrar yapıyor. uzun süredir ishal idik. çok fazla su içiyordu. bu kadar çiş yapması normal mi? sadece kumuna yapıyor. evin başka yerine daha idrar bırakmadı. bir de her cisten sonra kum kabindan çok hızlı çıkıp kumunu dağıtıyor. normal mi?

10 CEVAP

Simsimsim

arkadaşlar bir cevap verir misinizzz

aslihan_e

Mamayla ilgili genelde, bazı mamalar çok susatıyor. Gayet normal günde 5-6 kez çişe çıkması.

D-O

Baska bir belirti yoksa bence de normaldir, fazla su ictiginde benim kedim de daha cok idrar yapiyor

Gayet normal benim kedim
Çok su içince oda çok idrar yapıyordu ve kumu etrafa saçıp kaçıyordu endişelenmenize gerek yok

bloodyluxury

Merhabalar,

Oğlumuz da bahsettiğiniz şekilde idrara çıkıyor. Mamadan olduğunu düşünüyorum ben de, kısırlaştırılmış mamaya geçtikten sonra su tüketimi de arttı. Bence endişelenmeyin.

betulbakioglu

ishalse su icer vucut susuz ksliyo ve dehidrasyon vb vb oluyo veterinere danistiniz mi ishal icin?

Simsimsim

tabii ki @betulbakioglu uzun süredir tedavi görüyoruz antibiyotik. kan vardı ilk ona müdahale ettik. 4 gün içinde kan azalar yok oldu ama ishali geçmek bilmedi. şimdi mama değiştirdik. hala bir iyileşme yok. test vereceğiz. parazit vs zaten tamdı. hatta yenilettik.

cyesims

Bana cok geldi böbrekleri icin test yapilabilir gecmezse( vet degilim ama doktorum)

cyesims

Bi de kedi susuz kaldı mi diye ensesini tutup çekin hafifçe, eski yerine zor geliyosa susuz oluyo

Simsimsim

ensesini tutup cektigimde hemen geri düzeliyor. dün 4 kez idrar yaptı. zaten uzun süredir (1 ay) ishal. bundan ötürü çok su içiyordu. yine de sorayım dedim