Erkek Kedide 1 Ayı Geçen Kızgınlık?

simarosee

Kedim erkek ve 1,5 yaşında daha önce 4-5 aylıkken kızgınlığa girmişti, çok erkek diye kısırlaştırmadık. Kızgınlığı geçince de kısırlaştıracaktık ama fırsat olmadı bir türlü, yılbaşından yaklaşık 2-3 gün önce tekrardan püskürtmeye ve geceleri bağırmaya başladı yani kızgınlığa girdi. Neredeyse 1 ay geçtiği için veterinerimiz artık kısırlaştıralım dedi ve kısırlaştırdık 1 hafta önce bağırmaları azaldı ama ara ara hala bağırıyor ve dışarı çıkmak istiyor, püskürtme sorunumuz ise maalesef tam gaz devam. Neredeyse 1,5 aya yaklaşıyoruz ama bir bitmedi şu dönemi yıldım artık gerçekten ne yapmak gerekir? 😞

6 CEVAP

nefeskedi

Kasım'da 7 aylıkken kısırlaştırdığımız kedim, çiftleşme hareketini yeni bırakmaya başladı. Sizinki biraz geç kısırlaştığı için daha uzun bir dönem gerekebilir. Bol bol oynatıp, enerjisini başka şeylere yöneltin, belki işe yarar

edmrcglu

çok uzun süre kızgınlıkta kalmış bizimki 7.5 aylıkken girmişti 8.ayda kısırlaştırdım evdeki dişi kedimi de tetiklemişti kızgınlığı onu kısırlaştıramadan kısır olmasının ardından hamile bırakabildi yani az sürede bile sperm kalıyorsa siz de vardır baya sürecek gibi geçmiş olsun

D-O

Normalde hormonlarin dengelenmesi 1 1bucuk ayi bulabiliyor, bazen daha uzun surebiliyor kizginlik davranislarini aliskanlik haline getirebiliyorlarmis. İsterseniz bir veterinerinize danisin.

İdrar puskurttugunde peceteye cekip kumuna koyun ve gosterin, tekrar kumuna yapmaya baslayabilir kokuyu alinca. Onun disinda eger bir saglik sorunu yoksa zamanla gececektir :)

izmirle

O koku dayanılmazdır kolay kolayda çıkmaz çiftleştirmek gibi bir niyetiniz yoksa kısırlaştırmanı en iyisi çünkü erkek kedilerde kızan dönemi yoktur. Çiftleşmek için sürekli hazırdırlar. Koku bırakma eylemi cinsel bir ritüeldir kokuyla etraftaki dişileri cezbetmeyi ve bölgelerinin sınırlarını çizmeyi amaçlarlar.

simarosee

Oynatmaya da çalışıyorum tembel bir kedi aslında ve kalkmıyor yerinden. Bir püskürtmek bir de mama yiyip su içmek için yerinden kalkıyor anca

efires

Kedim erkek kasımda ergenliğe girdi aralıkta kızanı arttı eş bulduk eş adayı sonrası idrar yapmaya ve bir iki püskürtme yaptı fark eder etmez önce kagıt havlu ile aldım sonra sirkeli temizlik yaptım bir de karbonat limon biraz özel ilgi gerekiyor ve dikkat püskürtme bıraktı ama idrar yapmaya devam etti 2.kediye tepki de olabilir kızanı nedeniyle de ama öncesi eşeleme hareketi yaptığı için ve genelde aynı yerlere yapıyor her fark edişte kumuna yönlendirdim birde idrar yaptığı yerlerin kokusunu iyi gidermelisiniz yoksa yine yapabilir