3 Soru Birden Cevaplayanlara Şimdiden Teşekkürler

Besteyzc

1-)İlk sorum aşırı tüy dökme kedim çok fazla tüy döküyor öyle böyle değil sebebi ne olabilir birde ne yapılabilir bunun için

2-) kedim kısırlaşalı 16 gün oldu daha az mama yemeye ve su içmeye başladı neden böyle ne yapılabilir

3-)Kedimle beraber yatakta uyuyoruz benim yatağım iki kişilik gibi büyük kedim tam yanımda uyuyor ama çok uzak uyuyor yatağın ucunda uyuyor resmen düşecek gibi ve bana hep totosu dönük yatıyor neden böyle acaba 😂

5 CEVAP

beyzathemoc1

Kan değerleri normal mi kaliteli mama kullanıp düzenli taranan sağlıklı kediler aman aman tüy dökmez bunlara dikkat edin

Mama markasını değiştirdiniz mi kış aylarında zaten su tüketimi az olur yaş mamayla destekleyebilirsiniz

Yatmasında bi anlam olduğunu sanmıyorum normal gayet

Ozzey

Merhaba

1.tuylerini kokten elinizle tutup hafif hafif cekin eger elinizde kaliyorsa mantardir.
Ayrica mevsimsel, mama kaynakli, dis parazit uzun sure yapilmadiysa da alerjiden olabiliyor.

2.evet kisirlastirilan kediler az hareket ettiklerinden daha az yer icer ama bu hemen olmuyor 1 2 senede degisti bizimki. Hemen degismedi.
Veterinere bir kontrole gidebilirsiniz. Enfeksiyon olabilir. Hastalik olabilir. Ama once tuvaletini takip edin. Ne kadar yaptigini soracaktir veteriner.
3.sizinkinin aksine benimki de gelip sirtini kafama dayiyor. Huyudur olabilir. Bir dorun olunca saklaniyorlar yaniniza hic gelmez sorunu olsa. Belki donuyorsaniz rahatsiz oldugundan yapiyordur.
Gecmis olsun

aslihan_e

Eğer kısırlaştırdıktan sonra tüy dökmeye başladıysa bu vücudun strese girmesinden dolayı olabilir bu normaldir, öncesinde başladıysa kedinizin vitamin mineral ve aminoasitleri yeterli aldığından emin olun. İşi sadece mamaya bırakmayın, ben asla mamaya güvenmem. Şuan Adana gibi ılıman iklimli yerde bile kediler tüy dökmeye başlamadı. Hiç mi dökmüyorlar, hayır, eskiden bir tane bile tüy dökmezlerken yavaş yavaş kucağınıza aldığınız zaman 2-3 tüy düşecek şekilde başladılar ama asla yoğun tüy döküm mevsimi başlamadı. Sizden uzakta uyuyor çünkü gece hareket ettiğinizde uykusunun bölünmesini istemiyor, hafif hareket bile etseniz uyanıyor onlar ve bundan hiç hoşlanmıyorlar. Hele kedimin biri hareket edersem söylenmeye başlar kızar bana beni neden uyandırıp rahatsız ediyorsun der. Tabi her kedi aynı değil kimisi sarılıp yatmayı sever ama kısır olmayan kediler her zaman biraz daha sevgi dolu olurlar hormonları nedeniyle. Kedinizi kısırlaştırınca kısır kedi mamasına geçtiniz değil mi? Belki onu pek sevmemiştir, az mama yiyince doğal olarak daha az su içme ihtiyacı duyuyor.

1-Mamasını değiştirmenizi öneriyorum,değerlerine de baktırabilirsiniz.
2-1.Maddeyle aynı önerim ama su içişi azsa haftada 2 kere yaş mama verin,su ve mama kabını ayırın sadece bir yerde su kabı olmasın,operasyondan dolayı olabilir mama yemeyişi stres altındadır.
3-Gayet normal kediden kediye değişir

Besteyzc

Kan değerlerini bilmiyorum enerjisinde felan bir sıkıntı da yok ilk başlarda kaliteli mama kullanıyordum ama maddi durumdan ötürü orta segmentte kullanıyorum. Tarayamiyorum yaratmıyor

Mamasını değiştirdim. 4 aydır benimle şuan 7 aylık ama kısırlaştırmadan önce çok su içiyordu ve mama sık yiyordu.
Cevabınız için teşekkürler